Труну винесли! Лукашенко почорнів – люди зробили це. Виходжу – заткнули його. Такого Білорусь ще не бачила!

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

У Мінську до храму Воскресіння Христового, де пройшло з Романом Бондаренко, який помер після побиття силовиками, прийшли тисячі людей. Про це повідомляє Tut. by з посиланням на свого кореспондента.

Люди перед храмом показують знак «вікторі», багато хто прийшов з білими і червоними квітами. Мінчани приносять вінки від жителів різних районів, на деяких з них напис «Герою Білорусі».

Смерть Романа Бондаренка викликала широкий громадський резонанс. 31-річний Бондаренко був побитий в своєму дворі 11 листопада, коли вийшов на вулицю, щоб запитати у людей в цивільній формі і масках, навіщо вони знімають біло-червоно-білі стрічки. На Романа накинулися невідомі, стали бити, а потім віднесли в мікроавтобус. Через півтори години він був доставлений з Центрального РУВС Мінська в лікарню. Операція тривала кілька годин, молодого чоловіка врятувати не вдалося.

Влада повідомила, що Бондаренко був п’яний, однак у сім’ї загиблого є копія результатів лабораторного аналізу крові, в якому говориться, що алкоголі в його крові не було.

Перевірку за фактом смерті почав проводити Слідчий комітет, а 13 листопада Олександр Лукашенко доручив Генпрокуратурі взяти під контроль розслідування загибелі. Генпрокуратура порушила кримінальну справу проти лікаря, який повідомив виданню Tut. by про результати медичного огляду. У справі про розголошення лікарської таємниці затриманий ще один чоловік.

У журналістки, яка опублікувала матеріал із заявою лікаря, пройшов обшук, вилучили ноутбук. Зараз вона знаходиться в СІЗО КДБ.

А 20 листопада настав день прощання з ним – тисячі білорусів прийшли до Храму Воскресіння Господнього і пообіцяли виходити на вулиці.

«Я виходжу» – такими були останні слова і самого Роми Бондаренко, які він написав у чаті свого двору. Додому він уже не повернувся.

Сам же диктатор в день похорону сказав:

«Ось сьогодні цього хлопця ховають. Вони під це хотіли зібрати масу людей. Правда, треба віддати належне родичам, сказали: ні, стоп, хлопці, спасибі, допомогли і інше, ми хочемо його поховати спокійно, по-християнськи. Навіть католики (він православний), щоб затягнути цю процесію в центр, в Червоний костел пропонували. Добре, я говорю, що є розсудливі люди. Там в сім’ї сказали: не лізьте, дайте нам розібратися. Йде страшний тиск. Під це вони хотіли зібрати людей.

Білоруси ж рекомендують йому визирнуть в вікно, і приїхати на похорон – побачити що Лукашенко і його пси натворили. І подивитися скільки вільних Білорусів тут зібралося.


Також, Політолог Артем Шрайбман прокоментував скандальні аудіозаписи, які з’явилися в інтернеті з голосами, дуже схожими на голоси людей з оточення Лукашенка

Скандально відомий запис розмови на телеграм-каналі, який не можна називати, – це звичайно феєрія. Вона дає багато антропологічних відповідей на питання, ким країна управляється і чому вона опинилася в такій ситуації. І дає їх краще, ніж будь-яка аналітика.

Але за трешем з Масандрою і стрічками багато не звернули увагу на більш важливий сюжет. Мало того, що якась спецслужба пише розмови вищих посадових і наближених до першого осіб (що ми всі розуміли), так ще й зливає їх в канал, тільки що визнаний цією ж державою чи то терористичним, то чи екстремістським.

З аудіо ми в загалом не впізнали нічого такого, що сильно порочить Баскова. Навпаки, в першій серії вони з колегою натякають, що передали Бондаренко омонівцям, поки він був ще цілий і живий. Тобто переводять стрілки на МВС, яке таким розкладом буде не надто задоволене після того, як виставляло людей охороняти цих любителів позрізати стрічки.

Там же фігурувала «Наташа», яка допомагала розрулювати питання. У другому аудіо «Наташа» вже головна героїня, і саме її обидві плівки виставляють в непривабливому світлі.

Поки найбільш переконливою мені здається версія, що якась із спецслужб незадоволена Наталією настільки, що почала топити і ганьбити її в публічному полі. Можливо, це боротьба за доступ до тіла, можливо – щось інше.

Уявити, що це робить якийсь майор-дисидент, я не можу. Вичислити його для керівництва – півдня роботи. Значить рішення приймалося на рівні керівництва якийсь із спецслужб. Версії три – КДБ, ОАЦ або президентська Служба безпеки. Всі вони мають право на оперативно-розшукову діяльність, включаючи прослушку.

Версії про ФСБ або самого Баскова не відповідають на питання – навіщо воно їм. Для перших – замілко, для другого – ризик втратити взагалі все.

Якщо моя версія правильна, то це прояв дуже серйозного бурління в системі.

Усередині накопичилася купа взаємної недовіри і конкуренції. Протести загострили ці тертя. Після зливів аудіо будуть ще більше один одного підозрювати і боятися.

А далі буде тільки гірше. Система вийшла з колишнього внутрішнього балансу і шукає новий, в якому може не виявитися місця багатьом перед цим важливим людям.

Джерело



Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий