В аеропорту «Бориспіль» не пустили в Україну туристів з георгіївською стрічкою

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

У аеропорту «Бориспіль» прикордонники не пустили в Україну двох іноземців – громадян Німеччини та Росії.

На рюкзаку хлопця була георгіївська стрічка, яка заборонена у нашій державі. Прихильникам російської агресії довелося повернутись назад у Берлін.

З «колорадською» стрічкою був саме громадянин Німеччини – він пояснив, що це подарунок від друга з Росії. Про інцидентповідомляєпресслужба Державної прикордонної служби.

Хлопцеві 25 – 26 років, а його супутниці, громадянці РФ, 21 – 22 роки.


Вони прибули разом рейсом з Берліну й тепер змушені повернутися назад. За це мають дякувати «другу з Росії».

Чому в Україні заборонена георгіївська стрічка?

Це геральдичний елемент, що використовувався в системі державних нагород Російської імперії у другій половині 18 — початку 20 століть. Чимало українців, які служили в імперській армії були відзначені орденом святого Георгія.

У роки Другої світової георгіївські стрічки використовували російські колаборанти на службі Гітлера, а радянська армія – «гвардійську стрічку». Проте, у 2000-і в Росії вирішили створити культ саме «георгіївської стрічки», яка перетворилалсь на символ «руського миру».

Нині це символ російської агресії – георгіївські стрічки (їх ще називають «колорадськими») використовують проросійські бойовики на Донбасі, а у Росії це обов’язковий елемент, який використовують аби продемонструвати військову силу країни-окупанта. З 2017 року цей символ заборонений в Україні.

Автор:Ярослав ГолобородькоПоділитися в соц.мережах

Добавить комментарий