За протестами ФОПів стоїть власник “Епіцентру” Герега? Розкрито нові факти

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

За протестами фізосіб-підприємців в Україні може стояти власник мережі “Епіцентр” Олександр Герега. Так, ініціатива “SaveФОП” кілька днів влаштовувала мітинги під будівлею Верховної Ради з вимогою не вводити облік через касові апарати і програмні РРО. Водночас “штаб” протесту в готелі “Київ”, ймовірно, організували люди Гереги.

Про це OBOZREVATEL повідомили наближені до організації джерела. Протест влаштований через “сотників”, які нібито отримують фінансування від людей Гереги і “роздають далі по ланцюжку”, зазначають співрозмовники.

ФОПи для оптимізації податків використовують і великі компанії. Замість того, щоб створити одну юридичну особу, чесно вести господарську діяльність і сплачувати податки, компанії створюють сотні фізосіб-підприємців, які оформлюють на своїх співробітників, керівників відділень. За рахунок цього велика компанія, як і дрібний бізнес, який потребує підтримки, платить “єдиний” податок, розмір якого коливається від 10% прожиткового мінімуму (перша група) до 5% обігу (третя група).


Внаслідок цього бюджет України недоотримує мільярди, а власники великого бізнесу ухиляються від сплати податків.

Це не перший скандал, у який потрапляє “Епіцентр”. Ще у квітні в Україну прибув “гуманітарний вантаж” (літак із Китаю), який зустрічав президент Володимир Зеленський. Організував вантаж заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко разом із бізнесменом Борисом Баумом. Внаслідок вантаж, який повинен був надійти в лікарні, опинився на прилавках “Епіцентру”. Водночас “гуманітарка” не обкладається ПДВ.

Епіцентр К” продав засоби медичного захисту державним органам і компаніям та навіть лікарням, тоді як Тимошенко розповідав про “гуманітарну допомогу”;

за попередніми підрахунками, націнка на медичні товари в “Епіцентру К” могла досягати 460%;
конкуренції в “Епіцентру К” фактично не було: вони за допомогою Офісу президента отримали особливу можливість завезти в розпал карантину товари безпосередньо з Китаю, і в цьому, ймовірно, полягала операція “Баум”;
за даними журналістів, ПДВ за ввезений товар не сплачувався, що фактично можна було організувати тільки видаючи комерційний вантаж за гуманітарний.
в усьому світі гуманітарний вантаж ввозиться за нульовою ставкою, але чому комерційний вантаж був позбавлений сплати ПДВ – не зрозуміло, тим більше, що потім він продавався в роздрібній мережі зі сплатою всіх податків.
Крім того, мережа гіпермаркетів Гереги працювала навіть у період жорсткого карантину, коли всі магазини техніки та непродовольчих товарів були закриті. А після новини про введення карантину вихідного дня в компанії заявили, що збираються продовжити роботу й по суботах і неділях. Нехтуючи всіма заборонами,в компанії анонсували продаж не тільки будматеріалів, але і продуктів, медикаментів і навіть пального для машин. Врешті гіпермаркети все-таки закрилися і працювали тільки на видачу товару.Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий