Після СІЗО! Годину тому, він помер – Лукашенко побілів. Страшна новина підняла Білорусь – це кінець

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

У Бресті несподівано помер 42-річний місцевий активіст Роман Решецкій. Він тільки на днях вийшов з ізолятора, а напередодні до нього прийшли описувати майно за неоплачений штраф. У Романа залишилися дружина і четверо маленьких дітей.

Про смерть Романа Решецкого «БГ» повідомили його друзі.

Інформації про те, що трапилося, поки вкрай мало. Відомо, що вчора в квартирі Романа судові виконавці проводили опис майна. За словами друзів, кілька років на Решецком висів штраф через порушення ПДР, він не міг його оплатити.

«Вчора через опис майна завжди активний Роман був сам на себе не схожий – він був дуже пригнічений», – згадують друзі. Вони припускають, що саме ці переживання могли спровокувати смерть чоловіка.

Роман Решецкій був активним учасником протестного руху. Він всіляко допомагав затриманим, відстежував в судах розгляд їх справ, допомагав з передачами, організовував транспорт для зустрічей тих, хто виходить з ізоляторів.

Кілька місяців тому Романа засудили на 15 діб арешту за участь в акції протесту. Коли після звільнення він прийшов в РВВС, щоб забрати вилучений БЧБ-прапор, його знову закрили на три доби до суду: мовляв, вимагаючи прапор, він «настирливо приставав до співробітників міліції».

Тоді суд відправив справу на доопрацювання, а в кінці листопада Роману прийшов лист: провадження у справі про адміністративне правопорушення припинено в зв’язку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення.

За останні місяці Решецкого не раз затримували за статтею 23.34 і відправляли в ІТТ, але чоловік не збирався відмовлятися від активної громадянської позиції, завжди був бадьорий і на позитиві.

«Коли сидять в камері такі, як я, ще кілька людей таких, на ентузіазмі, то ми їм заряджаємо навіть людей випадкових, абсолютно аполітичних. Політінформація йде повним ходом, і вони кажуть: «Все, підемо на мітинг в наступні вихідні». Головне, що ми сидимо за праве діло. Ніякої пригніченості, ніякого смутку. Тільки «Живе Білорусь!», – говорив він в інтерв’ю «БГ».

Останній раз Романа затримали минулої неділі, він вийшов на свободу буквально в середу.


Відзначимо, вчора Світлана Тіхановском взяла участь у засіданні комітету закордонних справах Європарламенту, присвяченому Білорусі. Єврокомісар з європейської політики сусідства Олівер Варга привітав Світлану: «Пані Тіхановском, ласкаво просимо! Я хотів би знову зустрітися з вами особисто. Упевнений, що в новому році у нас буде така можливість ».

Єврокомісар заявив:

1. Євросоюз прийняв санкції проти 55 осіб, в тому числі Лукашенко, його сім’ї та оточення. Санкції будуть розширюватися.

2. 3,7 млн ​​євро буде виділено на підтримку жертв репресій та ЗМІ.

3. 30 млн євро буде виділено на підтримку громадянського суспільства, незалежних ініціатив, профспілок, малого і середнього бізнесу та медичних установ.

4. Співпраця з Лукашенком буде зведено до мінімуму (до спілкування у справах ядерної безпеки).

5. Білорусі буде запропонований серйозний пакет економічної допомоги після відходу Лукашенко (так званий План Маршалла).

6. Білоруcькому народу буде надана допомога через програми Східного партнерства в напрямках (поліпшення економіки, інститутів, законності, цифрової трансформації, побудови інклюзивного суспільства).

7. Співпраця з Білоруссю на офіційному рівні буде повністю відновлено, як тільки держава підтримає демократію і права людини.

Світлана Тіхановска подякувала Євросоюз за підтримку і наголосила: «Не можна забувати, що мирний протест білорусів – це не тільки боротьба за свободу в Білорусі, але і важливе випробування прихильності Європейського Союзу демократичних цінностей. Це можливість визначити, що насправді означає бути «європейцем». Для мене це означає бути вірним цінностям свободи і людської гідності. Живе Білорусь! »

ДжерелоПоділитися в соц.мережах

Добавить комментарий