Сталося немислиме! Суд прийняв рішення, гучне повернення. Банкову трясе: скандалу не уникнути

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Колишній командир роти підрозділу “Беркута” в Харкові Віктор Шаповалов був поновлений на посаді в Міністерстві внутрішніх справ України.

Про це йдеться в рішенні Харківського окружного адміністративного суду від 1 грудня 2020 року.

Згідно з рішенням суду, ексберкутівця поновили в “посади командира оперативної роти № 2 батальйону міліції громадської безпеки особливого призначення ГУ МВС у Харківській області”, з якої був звільнений в листопаді 2015 року.

Крім того, суд ухвалив стягнути з МВС на користь Шаповалова 11 297,20 гривень за дні “вимушеного прогулу”.

Нагадаємо, Віктор Шаповалов перебував під вартою з 2015 року. Силовика звинувачували в перевищення службових повноважень, які призвели до загибелі або поранення активістів за часів Євромайдану в 2014 році.

За даними слідства, Шаповалов віддав злочинний наказ, який призвів до смерті трьох активістів, а також травмування 107 осіб.

У жовтні 2016 року Шаповалов в суді визнав свою провину, попросив вибачення і назвав прізвища колишніх колег, які отримували патрони зі свинцевою картеччю замість гумової.

У листопаді 2019 року Шаповалова, який командував побиттям майданівців, відпустили під нічний домашній арешт.

Нагадаємо, 30 листопада 2020 року був рівно сім років, як силовики жорстоко розігнали учасників Євромайдану в Києві.

19 років. Студентка Львівського національного університету імені Івана Франка. Журналіст. Люблю дізнаватися щось цікаве та відкривати для себе нові можливості.

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий