Терміново! Зеленський сказав це – не будемо псувати свята. Країна завмерла: зараз не потрібен

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Президент України Володимир Зеленський виключив локдаун через епідемію коронавірусу в Україні в грудні 2020 року.

Водночас голова держави не виключив більш жорсткого карантину в січні 2021 року, проте він “буде не таким страшним, як його дехто малює”, заявив він у своєму зверненні, опублікованому в Telegram-каналі Офісу президента 4 грудня.

“Я вірю і сподіваюся, що зараз він (локдаун в грудні) нам не потрібен. Ми зважували всі “за” і “проти”, радилися з представниками місцевої влади, отримали дані МОЗ щодо контрольованості ситуації в лікарнях. Я рекомендував прем’єр-міністру не оголошувати локдаун в грудні”, – сказав Зеленський.

Також президент зазначив, що карантин вихідного дня дав результат, незважаючи на різне ставлення до нього.

“Щоденна кількість хворих перестала рости стрімко, нам вдалося збити динаміку. Тому медична система не пропустила “нокаутуючих “ударів і справляється, вона витримає”, – пояснив глава держави.

Водночас Зеленський визнав, що в певних регіонах є точені проблеми, але вони вирішуються.

“Загалом ситуація контрольована і не вимагає негайного локдауна в грудні. Ми даємо можливість бізнесу працювати, не втрачаючи грудня – один з найприбутковіших місяців року. Ми не будемо псувати людям свята”, – запевнив президент.


Говорячи про ймовірність посилення карантину в січні, Зеленський зазначив, що вона велика.

“Я доручив уряду наступного тижня повідомити вам чітко: коли буде локдаун, в якому форматі, перелік всіх карантинних заходів. Тому ні для кого це не буде сюрпризом, я обіцяю”, – запевнив голова держави.

Він також закликав громадян дотримуватися протиепідемічних заходів: носити правильно маски, користуватися дезінфекторам і дотримуватися соціальної дистанції.

Нагадаємо, у владних коридорах обговорювали різні варіанти запровадження тотального карантину: на Новий рік та Різдво, ще до свят чи й після Нового року.

Із 14 до 30 листопада в Україні діяв “локдаун” вихідного дня.

Керівник МОЗ констатував, що очікуваного результату він не дав через порушення обмежень українцями, тож продовжувати його не планують.

2 грудня уряд підтвердив, що карантин вихідного дня не продовжать.

ДжерелоПоділитися в соц.мережах

Добавить комментарий