В Україні побільшало психічно хворих безхатьків: як діяти при зустрічі з ними?

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Безпритульних з психічними хворобами в Україні упродовж останніх двох років суттєво побільшало. Раніше такі пацієнти перебували в медзакладах, де отримували допомогу.

Їх могли також госпіталізувати без згоди, якщо погіршувався стан. Нині це заборонено. Для лікування після ухвалення Радою закону потрібен дозвіл пацієнта або його рідних.

Як йдеться в сюжеті ТСН, увагу привернула молода жінка із розладами. Її помітили біля станції метро Дорогожичі в Києві в підземному переході.

Перехожі пригадують, що вона прийшла туди ще два тижні тому. І, на перший погляд, склала враження нормальної людини. Кажуть, була одягнена у чисті світлі штани, нині ж вони брудні.

Сама дівчина від людей тікає. Живе зараз жінка за гроші, які їй дають перехожі. Виявилося, у неї загострилось психічне захворювання.


У кав’ярні, яка розташована поблизу, розповідають, що витрачає вона гроші на солодощі, які коштують лише до 20 гривень.

«Я дала їй 50 гривень. Гроші вона взяла. Потім бачила її мигцем кілька разів і мене вразило, що з кожним разом вона виглядала все гірше і гірше, брудніше і брудніше», — сказала перехожа жінка, яка намагалася допомогти.

Правоохоронці, які приїхали на виклик, намагалися поговорити з дівчиною. Але вона малоговірка. А тому, допомогти вони жодним чином не можуть, бо пояснюють, примусово її забрати у центр реабілітації або у лікарню не можуть. Єдине, що вони з’ясували то це те, що жінки у базі зниклих людей немає.

Тим часом, у соцустанові пояснили, як діяти, якщо зустріли на вулиці людину з психічними розладами. Зі слів заступниці директора будинку соціального піклування Вікторії Селіверстової, потрібно викликати правоохоронців. Ті, своєю чергою, телефонують медикам, і якщо людина погоджується, її забирають до клініки на лікування.

«Алгоритм дуже простий — викликаємо спочатку поліцію, яка бачить, що людина неадекватна. Поліція викликає бригаду психіатричної допомоги. Бригада приїжджає і перше, що питає — ви з нами поїдете? Якщо людина відмовляється — ніхто забрати її насильно не може», — каже заступниця директора будинку соціального піклування Вікторія Селіверстова.Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий