До чого варто готуватись. У МОЗ озвучили деталі локадуну – просто після засідання Кабміну. Важливо знати

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Локдаун, який може бути введений в січні, дозволить знизити кількість випадків зараження коронавірусів до 6-8 тисяч в день. Але для цього він повинен тривати мінімум три тижні.

Про це сказав 5 грудня головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

“Розрахунки показують, що в разі введення тритижневого локдауна в січні, подальше зростання захворюваності не буде піковим, і ми зможемо нормально пройти лютий – березень, і в подальшому обійтися без ще одного локдауна”, – сказав він.

За його словами, наразі розглядається три дати на початку січня, а точну дату запровадження карантину мають оголосити 9 грудня.

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко розповів які послуги і заклади зможуть працювати, незважаючи на обмеження.

Так, на жорсткому карантині, введення якого відклали до перших чисел січня наступного року, будуть працювати громадський транспорт, готелі і гірничо-лижні курорти, продуктові магазини і храми при дотриманні карантинних обмежень.

Повністю закриють заклади громадського харчування, крім доставки, школи, дитсадки, спортзали і розважальні центри.

Остаточні заходи будуть визначені урядом дев’ятого грудня, як і точні дати введення локдауну. Зараз розглядається три з можливих термінів посилювання.

За словами міністра охорони здоров’я Максима Степанова, введення жорсткого карантину в січні дозволить підготуватися до сезонного стрибка захворюваності на грип та максимально розвантажити медичну систему України.

“Спираючись на медичні показники ми будемо пропонувати плановий жорсткий карантин починаючи з перших днів січня. Тривалість повинна бути протягом трьох тижнів”, – заявив міністр.

За словами Степанова, пік захворюваності на грип в Україні очікується з січня та протягом лютого.

“Саме тому, до цього періоду треба підійти з мінімальними цифрами захворюваності на COVID. Поки ми не будемо рекомендувати вводити жорсткий карантин до кінця грудня”, – додав Степанов.

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий