“Не постраждають!” “Слуга” терміново звернулась до українців – жорстких рішень не буде. Чітка позиція – країна гуде

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Українські представники бізнесу не постраждають від обов’язкового застосування реєстраторів розрахункових операцій (касових апаратів). Як зазначає заступниця голови парламентської фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук, багато ФОПів вже встановили РРО добровільно.

Про це вона заявила в ефірі телеканалу “Україна 24” коментуючи закон про відтермінування введення РРО для фізосіб-підприємців (ФОП).

“Ми за кордоном за кожен магнітик отримуємо чек. У Польщі, куди грозяться переїхати деякі підприємці, навіть помідори на ринку продають за чеки. Ми такі жорсткі рішення не пропонуємо.Ми розуміємо, тому й відтермінували, що кризовий рік. І для багатьох підприємців потрібна адаптація, щоб завантажити програму на телефон і її використовувати безкоштовно. І тому потрібно було відтермінувати для всіх, крім трьох ризикових груп”, – зазначила “слуга народу”.

За її словами, позиція влади щодо введення РРО “досить чітка”, закон, який ухвалила Верховна Рада на цьому тижні, набуде чинності з 2022 року.

“Тому не потрібно сприймати позицію кількох тисяч людей, яка більше схожа на політичну. Деякі ФОПи встановили РРО добровільно, 25 тис. підприємців. Щобільше, коли вони це встановили, вони ніяк не зачинилися, це реальні підприємці, які торгують реальним товаром, походження якого вони можуть пояснити”, – сказала Кравчук.

Відзначимо, що раніше ми повідомляли про те, що парламент з третьої спроби відстрочив обов’язкові касові апарати для ФОПів.

Депутатів змусив прискоритися Податковий майдан, який почався ще з понеділка, 30 листопада.

Новий законопроект в Раді називають компромісним варіантом. Нібито, при його розробці врахували колишні проекти по касовим апаратам (голосування за які депутати провалили). Але за фактом проєкт №4439-д – це злегка відкоректований варіант законопроєкту від Зеленського (його президент подав у Раду вчора, але ФОПи його різко розкритикували). З проєкту Зеленського прибрали тільки частину найбільш скандальних норм (зокрема, скоротили перелік ризикових груп бізнесу, яким відстрочка РРО не встановлена).

Але ФОПи, які зібралися на “Податковий майдан”, новим законом незадоволені.

“Ми не приймаємо цей закон, По суті, політики нас зрадили. Обіцяли одне, але з нами проект не погодили. Нам не потрібна ніяка відстрочка. Ми не можемо ще рік мітингувати, відстоюючи своє право на працю. Виходить, що нам просто ще на рік відстрочили кару. Ми залишаємося під Радою, тримаємо площу Конституції. Будемо стояти до кінця і вимагаємо виконання наших умов “, – сказав нам Доротич.

Як розповіла нам представник Федерації профспілок Наталія Землянська, 2 грудня до “Податкового майдану” приєднуються профспілки, а з 3 грудня пікету під Раду приїжджають вчителі з регіонів, яким на рік відклали підвищення зарплат. Всього очікується більше 5 тисяч осіб (ФОПів мітингує – більше 20 тисяч)

Нагадаємо: вимоги “Податкового майдану” наступні:

1. Терміново розглянути і прийняти законопроекти №3993 і №3853-1 (2). Вони прописують прив’язку лімітів для спрощенців до мінімальної зарплати. Для першої групи – 245 мінімальних зарплат, для другої – до 1230, для третьої – 1720 мінімалок (в іншому варіанті – 4025 мінімальних зарплат). Також передбачено право підприємців не встановлювати касові апарати, якщо оборот не перевищує 820 мінімалок (з наступного року – близько 5 млн грн на рік).

2. Створити при президенті постійно діючий консультативний орган, який буде займатися розвитком мікробізнесу в Україні. Він повинен бути створений на паритетних засадах, за участю представників влади та малого бізнесу.

3. Всі зміни в законодавство, що стосуються умов ведення бізнесу, повинні вноситися виключно після їх обговорення з представниками мікробізнесу і прогнозування їх наслідків. Головним критерієм реформ має стати зниження втручання чиновників в господарську діяльність бізнесу. Тобто ФОПи наполягають, щоб влада “залишила їх у спокої і забула про їхнє існування».

4. Провести реформи податкової та митної служби та забезпечити прості і прозорі процедури справляння податків, розмитнення товарів – без корупції.

5. Оголосити мораторій на перевірки мікробізнесу усіма контролюючими органами до завершення їх реформ.

6. Приймати зважені рішення щодо карантину і локдауну, не допустити обмеження роботи малого бізнесу. Тільки рівні умови для всього бізнесу, без винятків.

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий