Останній в світі винищувач “Фантом” проводили водяною аркою (ФОТО)

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Першого грудня ВПС Сил самооборони Японії відправили на почесну пенсію винищувач F-4EJ Phantom II з серійним номером 17-8440 (номер М11-127, за іншими даними М140).

Це далеко не простий літак. Побудований в травні 1981 року, цей винищувач є останнім побудованим серійно «Фантомом» в світі.

Перший Phantom II піднявся в повітря раніше, 28 травня 1958 року. Через 23 роки виробництва та 5 195 побудованих винищувачі, виробництво «фантомів» було припинено. І цей японський 17-8440 якраз і є останнім.

Японці дали останньому серійного F-4 власне ім’я Шішімару (Shishimaru, 獅子 丸). Шішімару – це така кумедна гра слів в японській мові. З одного боку це просто старовинне японське ім’я для хлопчиків. А з іншого Шішімару – це число 440. «Ші» означає «Чотири» по-японськи, а «Мару» – це ще один спосіб сказати нуль в японській мові (цифра 0 виглядає як коло, звідси «maru», що в японській мові означає коло).

Читайте також:

Індонезія відмовилася від винищувачів США заради французьких моделей

З моменту першого польоту 39 років тому, «440-й» налітав понад 6800 годин. Його останнім місцем служби стала 301-й тактична винищувальна ескадрилья (301 Hikkotai або 第 301 飛行 隊). До цього він встиг політати в 306-й і 302-й ескадрильях.

Свій останній в житті політ «Шішімару» здійснив на авіабазу Хамамацу (RJNH), яка стане його останньою домівкою. Він стане експонатом авіаційного музею при авіабазі – Air Park JASDF Hamamatsu Air Base Museum, який був заснований в 1999 році.

Пожежні машини зустріли винищувач водяною аркою після чого літак проводили на вічну стоянку. Підпис командира 301-ї ескадрильї, що став останнім пілотом останнього «Фантома» буде виставлена ​​разом з літаком.

Нагадаємо:

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий