Українці аплодують! Гроші будуть – закон уже підписано. Зеленський зробив це – Браво!

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Голова парламенту Дмитро Разумков підписав три президентських закони для допомоги підприємцям під час дії карантину в Україні.

Про це повідомляє прес-служба Апарату ВР в суботу, 5 грудня.

Мета законів – забезпечити соціальну підтримку застрахованих осіб і окремих груп підприємців на випадок локдауну.

Йдеться про закон №4429 (пропонується забезпечити в 2020-2021 роки за рахунок держбюджету виплати одноразової матеріальної допомоги в розмірі 8 тисяч гривень застрахованим особам, які втратили частину зарплати або доходу через введений карантин).

Законі №4430 (пропонує ряд змін до Податкового кодексу для підтримки бізнесу на час карантину, а саме – списати податковий борг платників податків у разі, якщо сукупний розмір боргу платника по всіх податках і зборах не перевищує 3060 гривень, і він не погашений за станом на 01.11 .2020.

До 29 грудня 2021 року відкладається погашення податкового боргу платників податків – фізичних осіб, в тому числі самозайнятих осіб, який в загальній сумі не перевищує 6800 гривень).


Законі №4431 (пропонує зміни до статті 28 закону про держбюджет-2020. Вони дозволяють спрямовувати кошти COVID-фонду на матеріальну допомогу застрахованим особам, якщо їх бізнес постраждає через посилення карантину.

“Президент Зеленський і його команда зараз будуть активно піаритися на законопроекті про допомогу підприємцям, які тимчасово втратили роботу від «карантинних» заходів.

Втім, на ділі все обертається значною бюрократичною тяганиною – для отримання нещасних 8 тис грн, які не покриють навіть третини збитків. Потрібно буде надати велику кількість документів і пройти перевірки інспекції Держпраці. Крім того, допомогу фактично не отримають ті, хто не оформлений офіційно, а це мільйони громадян. Владі необхідно було б задуматися про детінізацію ринку праці і не кидати напризволяще цих людей.

«Цифровізація», шумно оголошена президентом, обертається великим провалом. Свого часу вже була зведена до нуля програма пільгових кредитів «5-7-9» – скористатися ними змогли мінімум підприємців, так як чиновники на місцях гальмували її реальне втілення в життя, вимагаючи собі частку. Згідно з опитуваннями Європейської Бізнес Асоціації, отримати кредит вдалося лише 11% представників малого бізнесу, 27% отримали відмову, ще стільки ж не змогли взяти участь за різними причинами. Схоже, те ж саме ми побачимо і з новими анонсованими заходами “, – коментує тг-канал” ЗеРада “.

ДжерелоПоділитися в соц.мережах

Добавить комментарий