Чотири причини постійного відчуття холоду

Інше...

Якщо вам постійно холодно, у вас може бути гормональний дисбаланс або приховане захворювання, стверджує британський вчений, професор Адам Тейлор з навчального центру клінічної анатомії Ланкастерського університету (Великобританія).

За словами вченого, середня нормальна температура тіла становить 36,6 градусів, але може варіюватися на 0,5 градуса від людини до людини. Також температура схильна змінюватися в різний час доби – наприклад, в ранні ранкові години вона дещо знижена, а свого піку досягає до 18 годин.

“Найбільш нагрітою частиною тіла є пряма кишка, її температура становить близько 37 градусів. Пахва – навпаки, найхолодніша частина, температура якої зазвичай становить 35,9 градусів”, – розповів вчений з Великобританії журналу The Conversation.

Якщо людину переслідує постійне відчуття холоду, за цим явищем, на думку професора Тейлора, можуть ховатися кілька причин.

Порушений стан здоров’я. Вчений констатує, що деякі хвороби і патологічні стани пов’язані з підвищеною чутливістю до холоду. Одне з таких відхилень-хвороба Рейно, при якій деякі ділянки тіла стають холодними і німіють у відповідь на низькі температури або стрес. У них при цьому може відчуватися біль. За словами вченого, частіше від хвороби Рейно страждають жінки.

Ще одне захворювання – гіпотиреоз, що характеризується недостатньою активністю щитовидної залози і зниженою виробленням гормонів, що допомагають підтримувати стабільними рівень енергії і внутрішню температуру.

Читайте також:  Лікар розповів про продукти, які здатні ефективно боротися з депресією

Гормони. У жінок на температуру тіла і відчуття холоду можуть впливати гормони, які беруть участь в менструальному циклі. Професор Тейлор каже, що до овуляції температура жіночого тіла в середньому становить 35,9 градусів, а через кілька днів вже може підвищуватися до 36,7 градусів.

Чоловіки, завдяки більш високому рівню тестостерону, менш чутливі до холоду.

Кровоносні судини. Ще однією причиною постійного відчуття холоду вчений називає звуження кровоносних судин, що викликається атеросклерозом, що виникають в результаті накопичення холестеринового нальоту.

“Найчастіше підвищена мерзлякуватість буває обумовлена захворюванням периферичних артерій. Якщо його не лікувати, може розвинутися ішемія, що є пусковим механізмом серцевого нападу”, – попередив учений.

Анатомія. Щоб зігрітися, чоловікам і жінкам необхідна різна кількість тепла, пояснює експерт. В цілому у чоловіків спостерігається більш високий рівень енергії в стані спокою, що пояснюється обсягом їх з м’язової маси – їх м’язи виділяють більшу кількість тепла в порівнянні з жіночим тілом.

Джерело

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий