Чотири роки війни!! Діагноз “посттравматичний розлад”: Харківський герой АТО “Самурай” привіз з війни кілька поранення і підбиту душу…

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Про харків’янина з позивним “Самурай” зняли документальний фільм. Чоловік провів на фронті чотири роки. Після повернення отримав діагноз “посттравматичний розлад” і довго не міг знайти роботу.

Самурай – 42 роки. Своє ім’я і прізвище приховує, але особа не ховає. На фронт харків’янин попросився в 2014-му. До війни працював звичайним шевцем, передає “Суспільне”.

Мати Самурая спочатку не знала, що її син на передовій. Про те, що син на фронті, вона дізналася випадково з новин.

“Випадково так сталося, що я на задньому фоні просто пройшов повз. Мама побачила, дзвонить і каже:” Що, синочка, як у тебе справи? “. Я кажу:” Мамо, все добре, я на полігоні “.” Так я бачила в новинах, на якому ти полігоні “. Каже:” приїдеш, я тобі дам ” , – згадує з посмішкою Самурай.

Розвідник повернувся до мирного життя після кількох поранень, контракту в двох добровольчих корпусах, контракту зі Збройними силами.


“Я розумів, що мені буде важко, адже, по-перше, і я сам змінився дуже сильно. І повернутися до того способу життя, який вів раніше, я вже просто не зможу – я вже інший став” , – згадує ветеран.

Два роки безробіття і зустрічей з психологом: крім поранень, військовий отримав діагноз “посттравматичний стресовий розлад”. І одного разу волонтер Марія Яремчук, і вирішила розповісти історію ветерана на великому екрані.

Яремчук каже, ідею подали на конкурс в Держкіно, отримали понад 200 тисяч гривень. Зйомки тривали півроку. У документальному фільмі “Шлях Самурая” зібрані спогади розвідника і розповідь про його адаптації після війни.

І нарешті, ветеран зміг знайти роботу, працює інструктором в тирі. Фільм з його участю вже показали в Києві і Тернополі. У Харкові прем’єра пройшла 25 листопада.

Чи будуть викладати стрічку в онлайн і коли, автори фільму ще вирішують.

Джерело: https://kharkiv.znaj.ua/ru/355305-harkivskiy-geroy-ato-samuray-priviz-z-viyni-poranennya-i-pidbitu-dushu-stav-inshoyu-lyudinoyuПоділитися в соц.мережах

Добавить комментарий