Він помер! Лукашенко почорнів – цю смерть, не пробачать. Біля під’їзду – стан шоку

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

У п’ятницю ввечері, у Бресті, недалеко від одного з будинків в мікрорайоні Дубровка зібралися кілька десятків людей. Все через звістку про раптову смерть активіста і багатодітного батька Романа Решецького.

Люди прийшли щоб обговорити те, що трапилося і посильно допомогти родині активіста.

«Відчуття шоку. Напередодні (перед смертю) ввечері я з ним говорив. Психологічно він був пригнічений, але на здоров’я точно не скаржився. Передумов що з ним щось трапиться не було. Загалом, за останній час, Роман провів в ІТТ 40 діб арешту.

“Роман чистий, світлий чоловік який почав життя заново. Весь час він віддавав дітям і родині », – каже брестчанин Андрій.

Близько двох тижнів тому на Романа Решецкого наклали превентивний нагляд. Після недільного затримання, під час перебування в ізоляторі був ще один суд. На цьому суді превентивний нагляд розширили. Фактично він взагалі був позбавлений можливості виходити з дому.

«За останній тиждень його перевіряли мінімум п’ять разів. На нього почався тиск за біло-червоно-білі прапори на вікні, за які на нього склали чотири протоколи. У відповідь він писав скарги. Останньою краплею став прихід судових виконавців за несплачені штрафи за ПДР і «політичні». Судові виконавці описали у Романа фактично все майно і натякнули що сьогодні-завтра будуть його виносити. Він намагався з цим щось робити, але зрозуміло що психологічно ситуація, що склалася давила», – емоційно розповідає брестчанин Андрій.

Вранці п’ятниці дружина Романа Решецького виявила його в нерухомому стані на балконі. Вона викликала швидку яка, за словами присутніх, довго їхала.


«Я швидко взяла дитину, викликала таксі і приїхала до них. Уже міліція була. Швидка зафіксувала в 10:02 причину (смерті) – серцева недостатність. Розтин не зробили, тому що до 15:00 роблять. Сказали, що завтра, після 17:00 його привезуть », – згадує сестра Романа Решецького.

Вона єдина з родичів вийшла до присутніх, які в свою чергу передали їй зібрані кошти.

«Я був, коли був присутній слідчий комітет. Оглядали тіло. Будемо сподіватися, що дослідження обставин смерті Романа буде взято під якийсь контроль міжнародний. Це не можна так просто забути.

Роман займав активну позицію останні кілька місяців. Він зустрічав людей з ізоляторів, брав участь в більшості акцій протесту проти результатів президентських виборів і насильства силовиків і в Бресті, і в Мінську. Той приклад що міліціонери забрали у нього прапор і після написання ним скарг змушені були його повернути, вже вартий поваги. Повторюся, це був чистий і світлий чоловік, справжній герой Білорусі, який боровся за нашу свободу », – сказав Андрій.

Люди запалили лампадки напроти його під’їзду і потроху стали розходитися.

За попередньою інформацією від друзів і родичів прощання з Романом Решецьким заплановано на найближчу неділю.

У місця збору брестчан, біля будинку Романа Решецького, чергував автомобіль міліції і тонований мікроавтобус схожий на той в якому переміщаються силовики під час маршів протесту в місті. Пізніше, в Telegram-каналах міста з’явилося посилання на Google-форму для бажаючих допомогти родині померлого 42-річного активіста.

ДжерелоПоділитися в соц.мережах

Добавить комментарий