“Ганьба для країни!” Міністр жорстко розніс їх – вперше за всю історію. Кабмін не чекав, будуть розглядати

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

На орбіті Землі немає жодного українського супутника, а всі дані країна отримує з іноземних пристроїв. Про це повідомив віцепрем’єр-міністр–міністр із питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський в інтерв’ю “Радіо Свобода”.

“Я вважаю, для нашої держави ганьба! Тому що ми говоримо про велику космічну державу Україна, говоримо про те, що у нас є КБ “Південне”, “Південмаш”, а в кінцевому рахунку зараз не маємо жодного супутника на орбіті, крім двох наносупутників, які запустили студенти із КПІ (Київський політехнічний інститут – ред.) імені Сікорського”, – зазначив міністр.

За його словами, всі дані Україна отримує з іноземних супутників.

“Три роки у нас немає загальнодержавної космічної програми. Це вперше за всю історію України. Фінансується на сьогодні, щоб ви розуміли, 90 млн грн”, – наголосив Уруський.

Водночас міністр додав, що наразі є проєкти хорошого супутника дистанційного зондування Землі. За його словами, разом із запуском можна вкластия у 20–30 мільйонів євро. Цей пристрій із хорошем розрізненням, однак не українського виробництва.


“Не наш. Із нашими якимись елементами. Я тут є прихильником того, що космічна програма повинна бути вибудована так, що вона для інтересів нашого споживача. Це програма загальноукраїнська. Це не програма для “КБ “Південного” і “Південмашу”. У нас довгий час робилося так”, – пояснив міністр.

Також Уруський зауважив, що на розгляд Кабміну було подано концепцію загальнодержавної космічної програми, яка передбачає не тільки державний сектор фінансування, а й залучення іноземних інвестицій.

“Ми її зараз внесли. Я думаю, що у цьому році ми схвалимо концепцію. І відразу ж тоді будемо погоджувати загальнодержавну програму”, – додав він.

Нагадаємо, у вересні цього року у французькій Гвіані виготовлена за участю України ракета Vega вивела на орбіту понад півсотні супутників. Участь у розробці ракети взяло українське конструкторське бюро “Південне”.

ДжерелоПоділитися в соц.мережах

Добавить комментарий