Країна гуде! У Зеленського випалили – спілкуватися немає сенсу. Важлива умова: “чужаки” мають піти

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Україна на Донбасі готова “спілкуватися зі своїми” після того, як Росія виведе свої війська з ОРДЛО.

Про це в ефірі телеканалу “Україна 24” розповів перший президент України, глава української делегації в Тристоронній контактній групі по Донбасу Леонід Кравчук.

“Нас часто звинувачують, що ми не спілкуємося з ОРДЛО, що нібито в інших країнах спілкуються з сепаратистами. Я заявляю сьогодні, що як тільки Росія виведе свої збройні сили, спецслужби, найманців, пройде демілітаризація, і наступного дня ми б знайшли можливість і необхідність зустрітися і вирішувати питання сам на сам, нам не потрібен Мінський процес. Нехай чужаки підуть звідти, і ми будемо спілкуватися зі своїми. Сьогодні люди в тих районах не є господарями. Вони виконують волю Кремля. І спілкуватися з ними просто немає сенсу”, – заявив він.

Коментуючи можливість проведення виборів в ОРДЛО, перший президент зазначив:

“Провести вибори у неконтрольованих регіонах Донбасу без створення умов просто неможливо: коли йде війна, а Конституція України забороняє проводити вибори в цей час, коли там присутні іноземні військові формування, коли там найманці. Можна навіть не стріляти. Але поки на території, де повинні проводити вибори, будуть чужі війська, добровольці – проводити не можна. Жоден спостерігач не поїде туди. На території “ДНР” і “ЛНР” є свої “міністри”, але я ставлю запитання: чому вони хочуть провести ще одні вибори, вони ж уже проводили, хоча в Україні їх не визнали? Їм потрібно, щоб вони стали легітимними для світу. А сподіватися, що вони поміняють всю систему життя, яку мають, не потрібно. Спочатку умови, потім вибори, і крок за кроком будемо допомагати відновлювати зруйноване, повернемо 1 млн 700 тис. осіб”.

Також Кравчук розповів, хто запропонував призначити радником української делегації в ТКГ Олексія Арестовича.

“Це була спільна пропозиція. Він журналіст, він брав участь на Донбасі, він звідти, добре знає ситуацію. Саме прізвища я не пам’ятаю. Це було зроблено на засіданні нашої делегації”, – зазначив він.

Раніше глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчукрозповів про зустрічні вимоги Росії на переговорах щодо Донбасу.

19 років. Студентка Львівського національного університету імені Івана Франка. Журналіст. Люблю дізнаватися щось цікаве та відкривати для себе нові можливості.

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий