Нардепи заганьбили міністра Степанова – Україна за крок до катастрофи: “Негайно у відставку!”

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Питання щодо звільнення нинішнього міністра охорони здоров’я України Максима Степанова, що очолив цю посаду на початку пандемії 30 березня, підіймалося в сесійній залі Верховної Ради вже неодноразово.

Та цього разу ситуація загострилася – нардепи особисто звернулися до профільного міністра з вимогою про його звільнення.

Водночас, складна епідемічна ситуація в Україні незабаром може значно погіршитися – у МОЗ попередили, що попереду сезонний пік захворюваності. Про це стало відомо в ході “Години питань до Уряду”, що відбулася в Парламенті 4 грудня.

Дискусія нардепів з профільним міністром розпочалася з “наступу” народних депутатів. Парламентарі вкотре наголосили на відсутності ліків та засобів захисту у багатьох українських лікарнях – особливо, в районних.

“Ви прикриваєтеся іменами рядових медиків, ховаючи у такий спосіб свою власну відповідальність. Проблема № 1 сьогодні в місцевих районних лікарнях – це проблема кисню. Хто Вам заважав за 8 місяців на цій посаді вирішити цю проблему №1?! Я вже навіть не говорю про Жовкінську лікарню Львівщини, де загинули люди від перебою з електроенергією, і про Новоявирівську міську лікарню, в якій ми вчора з пані Микичак в ручний спосіб вирішували проблему з киснем о 12 ночі. Це ганьба Вам – Ви повинні подати у відставку!”, – звернувся до міністра охорони здоров’я Член Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, співголова депутатської групи “Партія “За майбутнє” Тарас Батенко.


В свою чергу, Максим Степанов відзначив, що існуючі проблеми є прямим наслідком бездіяння Парламенту, яким “невигідно звертати увагу” на це.

“Так, у нас існують проблеми з киснем. Бо у нас на початку епідемії було на всю Україну було 3,5 тисячі ліжок з киснем. Зрозуміло, що ці проблеми виникають в тих чи інших лікарнях – у тому числі і трагедія, про яку Ви сказали. Зрозуміло, що таке буде і далі виникати – 29 років, і вам в тому числі, було невигідно звертати увагу на українську медицину і в якому стані знаходяться наші лікарні. Ми знаємо про ці проблеми і вирішуємо їх далі: кількість ліжок з киснем буде доведено до 80 % вже до кінця року”, – зазначає Максим Степанов.

Прокоментував міністр і слова про його відставку. Не обійшлося і без звинувачень на адресу самих народних депутатів.

“Всі лікарі розуміють, що з кінця січня і в лютому очікуємо пік сезонної захворюваності по грипу – це також призведе до серйозного навантаженості Якщо ми не повисимо їм зарплату, тисячі українських медиків поїдуть за кордон. А щодо моєї відставки, то, здається, ви підписи почали збирати з квітня місяця. То збираєте їх, то не збираєте, а я з квітня збільшую кількість тестувань і ліжок – у кожного свої досягнення. Досить закривати очі на медицину та робити вигляд, що якось воно працює. Сьогодні наші медики на рівні виплат по безробіттю – вдумайтеся, це соромно”, – відзначив міністр.

ДжерелоПоділитися в соц.мережах

Добавить комментарий