На акцію проти сексуальних домагань у ЗСУ вийшли кілька десятків активістів

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Станом на 13:00 в центрі Києва зібралося близько кількох десятків людей, які взяли участь у акції солідарності з військовослужбовицями, які постраждали від сексуальних домагань, повідомляє кореспондентка Громадського радіо.

 

Організатори з правозахисного руху «Міжнародна амністія» (Amnesty International ) пояснили, що попри розширення доступу жінок до військової служби продовжуються випадки сексуальних домагань до жінок на службі, й ці випадки майже не розслідуються.

Мета акції, яку приурочили до Дня ЗСУ, – показати, що особисті кордони військових мають лишатися недоторканними незалежно від статі, а також – розповісти про випадки подібних домагань, бо, за словами організаторів, ці історії замовчуються – через страх осуду з боку суспільства та неможливість притягнути винних до відповідальності.

На акцію також прийшли координаторки проєкту «Невидимий батальйон», які розповіли, що провели анонімне опитування серед ветеранок та ветеранів. За отриманими ними даними, приблизно 70% опитаних були постраждалими або свідками сексуальних домагань в українській армії. Про те, скільки конкретно було опитано респондентів та про які конкретно випадки домагань йде мова, наразі інформація відсутня.

Як відомо, порушення і «непорозуміння» часто виникають там і тоді, де і коли врегулювання законодавчих норм відстає від потреб ті викликів сьогодення. Так, давши «зелене світло» жінкам служити у ЗСУ, законотворці не подбали про вчасне оформлення відповідної законодавчої бази, з урахуванням «можливих непорозумінь» між представниками різної статі. Для цього варто було б використати законодавчий досвід країн, де жінки не один десяток років змушені активно залучатися до служби у збройних силах.

Але в Україні, схоже, знову збираються боротися з наслідками, замість того, щоб від самого початку законодавчо усунути причину.

Нагадуємо:

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий