На Байковому кладовищі встановили мега-пам’ятник Каденюку задавивши сусідні поховання

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Вчора, 5 грудня, на Байковому кладовищі відкрито пам`ятник Леоніду Каденюку.  Про це інформує ОП.

5 грудня 23-тя річниця повернення Леоніда Каденюка з космосу на Землю на шатлі «Колумбія».

Володимир Зеленський ініціював пришвидшення створення пам’ятника першому українському космонавту, який пішов із життя в січні 2018 року. Оскільки на проведення робіт за державний кошт через бюрократичні процедури могли піти роки, було відкрито благодійний фонд, до якого могли долучитися всі охочі. Ескіз монумента обрала родина космонавта.

«Леонід Каденюк багато зробив для України, і Україна повинна хоч щось зробити для нього. Я вважаю, що ми дуже вчасно все зробили, адже 28 січня Леоніду Каденюку виповнилося б 70 років, і людям буде куди прийти та вшанувати його пам’ять», – повідомив Президент.

Водночас, журналістка Мирослава Барчук, мама якої народна артистка, Герой України Ніла Крюкова померла 5 жовтня 2018 року і похована поряд висловила своє обурення через величезний пам`ятник, при будівництві якого знищено сусідні поховання.

“Мама хотіла, щоб на її могилі посадили калину з села, де вона народилась. Тому наш родич привіз калину з їхнього двору прямо на похорон, і ми відразу, два роки тому, посадили цей кущ біля могили.

Одного дня ми прийшли до мами на Байкове і побачили, що калина викорчувана і лежить у смітнику. Бо почалися роботи зі спорудження ракети, символу української космонавтики.

Історія, звісно, не про наш кущ, бог із ним. Це так, деталь, метафора.

Історія ця про вшанування пам’яті і тактовність.

Гігантською ракетою-космонавтом увінчали цілий сектор, оточили великим майданчиком. Хоча на Байковому місця поховань регламентуються до сантиметра, тому виділення такої території – це окреме виняткове рішення найвищого керівництва міста і країни. І відгородили грубими кам’яними плитами – завершена меморіальна композиція, треба розуміти.

І таким чином цим колосом “задавили” все навколо. Ландшафт, вигляд згори і всі сусідні поховання: Левка Лук’яненка, творця української державності і 25-річного в’язня радянських таборів, композитора Майбороди, оперної співачки Діани Петриненко, поета Мойсея Фішбейна і всіх інших у тому квадраті.

Я розумію значення і символіку польоту в космос першого українського космонавта і дуже шаную його. Тут жодних питань нема.

Це питання про смак і почуття міри людей, які ось це все вписали в краєвид.

Я також розумію, що нинішній владі окремо взята аерокосмічна галузь зрозуміліша, ніж українське мистецтво чи історія державності, тому можна не стримувати себе, дати дозвіл, накрити ракетою весь 42-й квадрат, показати своє ставлення до ідеї української космонавтики, возложить червоні гвоздики, зняти це операторським краном і показати народу (фото беру з сайту президента).

Взагалі Байкове все більше стає ґротескною картинкою, довідником соціокультурних особливостей нашого часу. Де все і всі перемішані докупи. Злодії і генії, кати і жертви, де мармуровий генерал Кравченко дивиться на могилу Василя Стуса, геніальні Амосов, Ступка і Удовенко затиснені пафосними меморіалами футболістам.

Дуже бракує справжнього українського некрополя, зі строгим почуттям міри, смаку і логіки поховань. Без рагульських позолот, міряння розмахом і невитравного духу сталінського ампіру.” – написала у Фейсбук обурена жінка.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий