Сьогодні! Пішла з життя колишня депутатка – вдова легендарного українця. Важко стримати сльози…

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

У 1991-му Марію Гель обрали депутатом Львівської міської ради першого демократичного скликання.

У Львові на 84-му році життя померла вдова видатного громадського діяча, багатолітнього політв’язня конц­таборів Марія Гель.

Про це повідомили її родичі.

У понеділок, 7 грудня, о 16:00 год відбудеться парастас у каплиці на Пекарській. У вівторок з 10:00 почнеться прощання в храмі Пресвятої Тройці по вул. Тершаківців. Похоронне богослуження розпочнеться о 12:00 год. Поховають померлу на Личаківському кладовищі, в родинному гробівці, поруч з чоловіком Іваном Гелем.

Марія Гель народилася у селі Дрогоїв Перемишльського повіту (тепер Польща). Її родину примусово виселили під час операції «Вісла». Оселилася родина в селі Верхня Білка біля Львова, була під постійним пресом НКВС. На початку 60-х Марія познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком Іваном Гелем, активним діячем руху шістдесятників.

Після закінчення ув’язнення чоловіка Марія поїхала до нього на заслання. Після двох десятиліть тюрем і заслань родина повернулася до Львова. У 1991-му Марію Гель обрали депутатом Львівської міської ради. Вона весь час залишалася активною громадянкою.

До речі, у Національному музеї-меморіалі «Тюрма на Лонцького» має зберігатися вишиванка, яку в далекі 1970-ті роки Івану Гелю під час його перебування в ув’язненні вишила власне Марія.

Філолог за освітою, журналіст за покликанням. Люблю писати — лаконічні і читабельні тексти на різноманітні теми. Цікавлюсь політикою і шоу-бізнесом. Моя мета проста: знаходити важливу інформацію і ділитися нею з соціумом.

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий