Фабрика під Києвом зробила прикраси з написом “армія Росії”: всі деталі скандалу

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

У Київській області Клавдіївська фабрика ялинкових іграшок робила новорічні прикраси для армії Росії.

Відео з підприємства в Facebook опублікував Сергій Савченко. На записі показано, як одна з працівниць фабрики розписує ялинкові кулі, де нанесено символіку російської армії.

Чоловік розповів, що під час екскурсії, на якій вдалося зняти іграшки з російською символікою, керівництво перешкоджало випускати його з території.

“Коли ми пішли до машини, нам повідомили, що ми не поїдемо”, – розповів киянин в коментарі “ТСН“.

Тоді нібито надійшло розпорядження від керівництва фабрики не випускати авто Савченко.

Пізніше виконувач обов’язків голови правління Павло Гукасов у соцмережі визнав, що фабрика поставляє свою продукцію в Росію.

“У зв’язку з короткою сезонністю бізнесу і в боротьбі за ринок з китайськими виробниками за останні шість років фабрика не змогла повністю відмовитися від російського ринку. Частину річної продукції фабрика поставляла до Росії, замовлення розміщувалися через CRM-систему, що дозволяло максимально оптимізувати і прискорити виконання замовлень в умовах стислих термінів”, – йдеться у повідомленні.


Гукасов поскаржився, що через економічну кризу та карантин знизився потік екскурсій, що поставило питання про подальше існування фабрики.

“Тому розвиток нових проєктів зайняв основний ресурс мого часу і всі замовлення від російської сторони йшли безпосередньо без моєї уваги. Через те, що співробітники не були проінструктовані мною не брати замовлення подібного формату, почали його виконання без усякого сумніву. І тільки конфліктна ситуація дозволила мені взяти безпосередню участь у відхиленні від виробництва цього замовлення. Наразі тираж ліквідовано”, – написав він.

Гукасов пообіцяв, що надалі всі замовлення проходитимуть цензурний та етичний контроль.

Відзначимо, що в інтернеті є сайт з такою ж назвою Клавдієвською фабрики і дизайном як український, але російською мовою і з адресою в Москві. Керівника зазначено того ж, що і в української фабрики.

Фабрика під Києвом зробила прикраси з написом "армія Росії": всі деталі скандалу
Фабрика під Києвом зробила прикраси з написом "армія Росії": всі деталі скандалу

В суботу, 5 грудня, на Клавдієвську фабрику ялинкових іграшок приїхали ветерани АТО. Чоловіки вимагали у власника показати іграшки з написом “Армія Росії” і контракт з РФ.

Власник фабрики розповів, що у нього є контракт з Росією, проте закон цього не забороняє.

“Це морально не дуже красиво, але краще я звідти заберу гроші і тут буду платити податки, більше мільйона в бюджет”, – заявив власник.

“А я так не вважаю. Я кинув роботу і пішов воювати”, – відповів йому один з ветеранів АТО.

На підприємстві побувала поліція, взяла пояснення у керівництва, а також вилучила 75 розбитих прикрас з російською символікою.Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий