Випускники Львівської політехніки стали переможцями архітектурного конкурсу церемоніалу (фото)

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

У п’ятницю 4 грудня, журі обрали переможців Всеукраїнського відкритого архітектурного конкурсу на кращу проектну пропозицію церемоніальної будівлі на території Янівського цвинтаря. Проектований об’єкт покликаний забезпечити потребу гідного прощання із померлими для різних релігій та конфесій.

Переможцями конкурсу на кращу проектну пропозицію церемоніальної будівлі на Янівському кладовищі стала команда Віктора Голубєва, Дмитра Райфшнайдера та Андрія Шебалдова (м. Хмельницький). Всі вони – випускники Львівської політехніки. Про це повідомляє головний архітектор міста Антон Коломєйцев.

“Дмитро Райфшнайдер – один з авторів набережної “Циганка” у Тернополі, яка здобула гран-прі на Urban Awards у 2019. Дмитро – практикуючий архітектор, який має в доробку чудові зразки реалізації не тільки громадських просторів, але і архітектурних об‘єктів. Попрацювавши в Штутгарті, вони з дружиною Оленою Джулою все ж повернулись в Україну для того, щоб максимально застосувати тут свій німецький досвід. Віктор Голубєв отримує другу архітектурну освіту в одній з найпрестижніших архітектурних шкіл світу – канадійському McGill University. Андрій Шебалдов, в свою чергу, отримує другу освіту в університеті Нойбранденбург у ФРН. Ось так виглядає сьогоднішній глобалізований архітектуриний світ і ось так виглядає професійний патріотизм молодих українських архітекторів.” – написав він.

Проект-переможець на Янівському цвинтарі передбачає формування простору між новим об’ємом та існуючою адміністративно-технічною будівлею вздовж вул. Шевченка.

Сам новий об‘єкт по-дорослому стриманий у фасадному вирішенні і водночас достатньо сміливий в плані силуету. За рахунок продуманої геометрії та роботи світла інтер‘єр церемоніальної зали буде формувати відповідну образну атмосферу.

Не останнє значення має і те, що проект буде адекватним з точки зору вартості.

Роль нової будівлі дуже непересічна. Тут львів‘яни будуть прощатись із померлими перед похованням на одному з львівських кладовищ. Нова будівля буде релігійно-нейтральною, тому у ній зможуть проводились обряди будь-якого релігійного спрямування, а також світські церемонії.

В журі не було сумнівів щодо того, що перемогу потрібно присудити саме проекту з Хмельницького. При цьому інші роботи також вразили глибиною осмислення контексту, винахідливістю, подачею.

Зізнаюсь чесно, це перший конкурс, де практично всі проекти були дуже якісними і достойними. Особиста подяка командам, які взяли участь у конкурсі, присвятивши йому стільки часу та сил, а також членам журі, які протягом 5-ти годин дискутували і обирали найкращих!

Детальніше ознайомитися з проектами переможцями можна за посиланням.

Загалом було зареєстровано 28 учасників з різних міст України, та подано 18 конкурсних робіт. Вітаємо переможців та дякуємо всім учасникам конкурсу за пророблену роботу та інтерес до конкурсного проектування.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий