Зеленський в ауті! Разумкова викрили – заробляє бали. Уже не приховати: розійдуться

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Ситуація навколо конфлікту Володимира Зеленського і Конституційного Суду України навколо е-декларування, в яку оперативно втрутився Дмитро Разумков, свідчить про політичне розлучення президента України і спікера парламенту.

Про це заявив посол України в Білорусі (2010-2011 рр.), представник України у ТКГ у Мінську (2015-2016, 2019 рр.) Роман Безсмертний ефірі “Прямого”.

– Як ви вважаєте, цю гру (щодо е-декларування і КСУ) злагоджено зіграли представники влади? Тому що багато хто каже, що всю цю історію розіграв спікер Дмитро Разумков разом з главою правоохоронного комітету Дмитром Монастирським, а президент нібито був більше спостерігачем в цій історії.

Це перша річ, в якій розійшлися в позиції президент і голова парламенту. І насправді тут треба віддати належне Разумкову – він і витягував ситуацію, і заробляв собі бали. Можна сказати, що це початок розлучення політичного між президентом Зеленським і головою парламенту. Однак треба чітко розуміти, що доля голови парламенту – вона невесела при таких повторюваних речах. Звідси очевидно, що тут це той момент, який при тому, коли пішло все не за сценарієм, а пішли воно, коли президента втягнули в розбірки з Конституційним Судом… там відбулася дурниця.

Тому що, якби президент знаходився, умовно кажучи, контролюючи ситуацію, виступаючи гарантом додержання Конституції, то все можна було б режисувати, умовно кажучи, смикаючи за необхідні нитки. А те, що він пішов у цей процес і почав сам задавати тональність – це моментально придало негативного характеру. Бо почалася конституційна дуель між президентом і Конституційним Судом, що є недопустимим в державі.

За таких умов інституційний конфлікт привів до того, що третя сторона мусила ситуацію витягувати. І очевидно, що тут Разумков не міг не капіталізувати свій вплив у такій ситуації. Що далі відобразиться на ситуації у фракції? Це потягне за собою серйозні претензії по міністрах, по уряду і так далі. Тобто воно вже на поверхні лежить.

– Ви про розлучення між президентом і спікером?

Так-так. Очевидно, що це невдовзі відбудеться. Тут же ситуація яка? Який би не був голова парламенту, він на собі тягне позицію декількох політичних сил. Йому треба балансувати, тримати ці 226 голосів якимось чином. І як тільки почне зриватися ця ситуація в парламенті… бо парламент – це теж дуже цікавий орган. Одна справа – це публічний театр. А зовсім інше – те, що знаходиться за кулісами всього цього. Ми ж не все це бачимо. І очевидно, що навіть зміст прийнятого закону свідчить про те, що немає позиції спільної між цими двома інститутами.

Раніше посли країн G7 на відеозустрічі з Зеленським зійшлися на необхідності чесного та прозорого відбору суддів КСУ.

19 років. Студентка Львівського національного університету імені Івана Франка. Журналіст. Люблю дізнаватися щось цікаве та відкривати для себе нові можливості.

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий