Копію завіси Львівської національної опери продали за 760 тисяч євро (фото)

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Унікальний мистецький артефакт – зменшену у масштабі копію театральної завіси «Парнас» польського художника Генрика Семирадського продали на британському аукціоні Sotheby`s за близько 680 тис. фунтів стерлінгів (приблизно 760 тис. євро), пише  Tvoemisto

Оригінал вже понад 100 років зберігається у Львівській національній опері. Її розміри становлять 6 на 9 м. Її зменшену копію (91 на 147 см), яку виставили на аукціон вперше, створив художник вже після написання повнорозмірної картини.

Як йдеться на сайті Sotheby`s, картина «Парнас» є з приватної європейської колекції Генріка Семірадського (1843-1902), датованою 1900 роком.

Для довідки: «Парнас» Генріка Семірадського – це захоплююче відкриття для колекціонерів та істориків мистецтва. Це версія, зменшена в розмірах, остання велика робота художника та одна з найбільш знаменитих – завіса Оперного театру у Львові.

Генрік Семірадський почав працювати над завісою у 1899 р., попередньо продемонструвавши свій талант до масштабних композицій завісою для Краківського оперного театру.

Спираючись на класичні алегорії, Парнас – це монументальне зображення творчості та мистецтв. У центрі композиції – Піфія, верховна жриця храму Аполлона в Дельфах, яка представляє натхнення. Поруч з нею крилата фігура, що представляє уяву ліворуч, а Мінерва тримає ваги, що представляють мудрість праворуч. На задньому плані ми бачимо храм Аполлона з рельєфом із зображенням Бога музики, танцю та поезії. Три основні елементи художньої творчості більш чітко повторюються у мармурових картушах з написами Intuitio, Phantasia, Sapientia (натхнення, фантазія, мудрість).

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий