У Львові вшанували автора Гімну України (фото)

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Сьогодні, 7 грудня, на Львівщині вшановують пам’ять автора Гімну України отця Михайла Вербицького. Про це повідормили у пресслужбі Львівської облдержадміністрації.

Заступник голови Львівської ОДА Тарас Грень, голова Львівської обласної ради Ірина Гримак, представники влади міста та громадськість поклали квіти до пам’ятника отця Михайлу Вербицькому у Львові та виконали Державний гімн України.

«Сьогодні минає 150-та річниця з дня смерті видатного діяча української культури, композитора, отця Михайла Вербицького. Із великою вдячністю віддаємо йому шану – за цінний духовний спадок, прагнення підняти українську музику на професійний, європейський рівень. За самовіддану та натхненну працю заради утвердження самобутності і величі України. Дякуємо за мелодію національного Гімну України, який сьогодні, як ніколи, окриляє український народ і надає сил нашим воїнам у боротьбі з російським агресором», –  зазначає голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Додамо, що Михайло Вербицький – український композитор, хоровий диригент, священик УГКЦ, громадський діяч, автор музики Державного гімну України Народився 4 березня 1815 року в с. Явірник Руський, неподалік Перемишля (зараз – Польща), у сім’ї священика.

Перше виконання твору «Ще не вмерла Україна» як Гімну відбулося 10 березня 1865 року у Перемишлі, як завершальний номер концерту, присвячений Тарасові Шевченку.

У 1856 році, Михайло Вербицький став парохом церкви у селі Млини неподалік Перемишля, де проживав до смерті 7 грудня 1870 року, помер у віці 55 років. В останні роки життя композитор займався педагогічною діяльністю, писав статті, творив музику.

27 грудня 2015 року, у Львові у рік 200-річчя від дня народження відкрили та освятили пам’ятник о. Михайлові Вербицькому. Монумент встановили на розі вулиць Бандери – Чупринки – Вербицького з ініціативи Товариства «Надсяння». Авторами пам’ятника є Володимир і Андрій Сухорські.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий