У ці хвилини! Пролунало потужне, Ахметова знесли – забирають останнє. Українці в шоці, гірше нікуди

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Господарський суд Києва заборонив Укренерго виставляти рахунки компанії Ріната Ахметова ТОВ “Д. Трейдинг” за послуги при експорті електроенергії і включати їх в первинні документи, якими оформлюються послуги з передачі електроенергії. Про це повідомляє Finbalance.

Компанія заявляла, що згідно з договором, обсяг послуг з передачі електроенергії, що надає Укренерго і який є підставою для розрахунків, повинен визначатися виключно на підставі фактичних обсягів споживання енергії споживачами позивача, при цьому умови договору не передбачають включення в обсяги послуг з передачі обсягів електроенергії, що експортується.

Суд погодився з доводами позивача і вказав, що обов’язок по сплаті тарифу за передачу, зокрема, щодо обсягів експортованої електроенергії було введено постановою НКРЕКП №360. Разом з тим, рішенням Окружного адмінсуду Києва відповідні норми скасовані.

Холдинг ДТЕК Ріната Ахметова, який є найбільшим експортером електроенергії, перестав платити тариф на передачу електроенергії при її експорті, посилаючись на те, що експортери в країнах ЄС не платять тариф на передачу, а Україна взяла на себе зобов’язання по синхронізації свого законодавства з ЄС. При цьому ДТЕК через суди намагається отримати право не платити держкомпанії борг.

Цю новину влучно прокоментував телеграм-канал Резидент, написавши наступне:


“Поки українців змушують платити за доставку газу / електрики до їх будинків, Рінат Ахметов через суд відмовляється платити державі 1 мільярд. Може пані Третьякова зверне увагу на олігархічний або їй головне забрати останнє у населення? Гірше МВФ до українців ставитися тільки Рінат Ахметов, який готовий заробити на будь-якому тарифі. “

Нагадаємо, 2 вересня Госпсуд Києва відмовився задовольнити позов Укренерго до ТОВ “Д. Трейдинг” про стягнення 651 млн грн.

26 жовтня ДТЕК Ахметова виграла суд про виплату за передачу електроенергії при експорті.

3 листопада Західний апеляційний госпсуд відмовився задовольнити апеляційну скаргу Укренерго і залишив без змін рішення Господарського суду Львівської області, яким держкомпанії на підставі згаданих судових рішень було відмовлено в задоволенні позову до “ДТЕК Західенерго” (кінцевий бенефіціар – Рінат Ахметов) про стягнення 425,8 млн грн .

ДжерелоПоділитися в соц.мережах

Добавить комментарий