Щойно! Міністр шокував – не будемо в кінці черги. Налаштовані рішуче, тривають переговори

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Україна не опиниться в кінці черги за вакциною від коронавірусузавдяки дружнім відносини з країнами-виробниками, а також участі нашої країни в COVAX.

Про це заявив в інтерв’ю “РБК-Україна” міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Він зазначив, що тема вакцини для України присутня у порядку денному в розмовах у всіх – президента, МЗС, міністра охорони здоров’я, послів в окремих країнах – всі над цим працюють, домовляються. Міністр нагадав, що Україна є учасником COVAX (механізм розподілу закупівлі вакцини між країнами при її появі).

“Ми працюємо на двосторонньому рівні з урядами США, Німеччині, щоб це питання було вирішене позитивно. І щоб ми не залишилися десь в кінці черги на вакцину. Але поки дещо рано говорити про конкретику, оскільки тільки пару тижнів тому почали говорити про конкретні цифри ефективності певних вакцин”, – сказав Кулеба.


На питання, чи не залишиться Україна в другій половині світової черзі за вакциною, враховуючи, що ми не належимо до світової еліти, глава МЗС сказав:

“Не залишимося і плануємо досягти цього завдяки двом елементам: активній участі в COVAX, і завдяки дружнім стосункам з тими країнами, які отримають доступ до вакцини першими”.

Нагадаємо, Україна зараз веде переговори щодо вакцини з компаніями Pfizer, Moderna, Sinovac, Sinopharm. Очікується, що до нас потрапить 8 мільйонів доз вакцини у другому-третьому кварталі 2021 року (квітень-вересень). Верховна Рада навіть прийняла закон, який прискорить реєстрацію в Україні іноземних препаратів. Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявляв, що 20 млн українців отримають вакцину від COVID-19 безкоштовно.

ДжерелоПоділитися в соц.мережах

Добавить комментарий