Як сходити до магазину й не підхопити коронавірус

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Щодня МОЗ фіксує нові випадки захворювання українців на COVID-19.

Як сходити до магазину й не підхопити коронавірус - коронавірусна інфекція, карантин - 3eb1a5deb3b32d964c684890fa1248d2 XL
Фото: сайт міста Шепетівка

Але життя продовжується і громадяни мають забезпечувати свої сім’ї безпечними харчами.

Що робить держава, щоб зменшити поширення коронавірусу у продуктовій та харчовій сферах, та як контролює дотримання правил, дізнався Центр громадського моніторингу та контролю.

Відомо, що ще на початку карантину, у травні, Мінекономіки разом із Держпродспоживслужбою і представниками бізнесу розробили рекомендації, щоб стримати поширення COVID-19 на фермах, скотобійнях і харчових підприємствах. Рекомендації стосувались запровадження протиепідемічних заходів – зменшення контактів, масковий режим, дотримання дистанції та гігієни працівниками,  дезінфекція робочих обладнань і приміщень тощо. Також урядовці пояснили, як діяти, щоб не допустити зупинення виробничих потужностей та забезпечити безперебійне постачання продуктів населенню.

Чи загрожує Україні небезпека масового інфікування тварин на фермах мутованим коронавірусом

На це питання відповіла очільниця Держпродспоживслужби Владислава Магалецька. Вона зауважила, що в Україні сьогодні працює 8 норкових ферм, і досі таких випадків не було. У Державній службі з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів вже заявили, що моніторитимуть ситуацію на фермах і за потреби вживатимуть заходів.

«Звертаюся до всіх: мова не йде про масові вбивства звірів, закриття ферм чи корупційні перевірки. Я сама прийшла до влади з бізнесу і дуже добре розумію усі проблеми та переживання підприємців», – зазначила очільниця Держпродспоживслужби Владислава Магалецька.

Що зробили в уряді, щоб зменшити поширення коронавірусу серед продавців та покупців

Продуктові ринки

В першу чергу працівники ринків допускаються до роботи лише за наявності захисної маски та проходження температурного скринінгу. Вони не можуть працювати із симптомами застуди. Усі контактні поверхні – прилавки, дверні ручки тощо – повинні дезінфікуватись щотри години.

Найчастіше, працівники ринків не дотримуються протиепідемічних вимог у вигляді відсутності температурного скринінгу і централізованого збирання використаних засобів індивідуального захисту. Також часто на ринках немає антисептиків на входах, покупці і продавці не носять масок тощо.

Покупці також не можуть перебувати на ринку без масок. Кількість відвідувачів не повинна перевищувати одну особу на 10 кв. метрів. При цьому і покупці, і продавці повинні дотримуватись фізичної дистанції у 1,5 метра. На входах до ринку повинні бути антисептики. Стихійна торгівля довкола базарів заборонена.

Кафе і ресторани

Як сходити до магазину й не підхопити коронавірус - коронавірусна інфекція, карантин - image 29
Фото: olevsk.online

Найбільша небезпека цих місць пов’язана з тим, що люди, які їдять, не можуть захиститись від інфекції маскою.

Тож, щоб заклад працював, його власники також повинні дотримуватися протиепідемічних обмежень. А саме: працівники закладів обов’язково повинні мати засоби індивідуального захисту;

використовувати одноразове або безконтактне меню;

за можливості одноразовий посуд;

на вході – антисептики;

відстань між столами не може бути меншою ніж півтора метра;

кількість людей за столом не має перевищувати чотирьох осіб;

Переміщатись по закладу можна лише у масці;

Робота кафе, ресторанів і барів дозволена лише до 22:00. 

У Держпродспоживслужбі зазначили, що закладах найчастіше не дотримуються дистанції та обслуговують клієнтів після 22:00.

«По закладах громадського харчування серйозним зауваженням було використання і видача замовлень клієнтам у багаторазовому посуді при тому, що у закладі відсутня посудомийна машина. Сума штрафу за статтею 42 передбачає накладення штрафу від 102 до 425 грн», – розповів про результати перевірки начальник херсонського управління Держпродспоживслужби Тарас Година-Арюпін.

Нещодавно «Погляд» повідомляв , що уряд не продовжив карантин «вихідного дня».

Читайте також, як посилиться соцзахист населення у період карантину.

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий