До 2030 року чверть армії Великобританії складатиметься з роботів

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

На думку командування британської армії до 2030-го року чисельність їх сухопутних військ буде становити 120 000 солдатів, з яких 30 000 (25%) доведеться на бойових роботів – автономних і дистанційно керованих. Про це повідомляють місцеві ЗМІ.

За словами начальника штабу оборони Великобританії генерала Ніка Картера, головна перешкода на шляху до цього – недостатнє фінансування. З цієї причини в жовтні дослідження в області військової робототехніки були припинені.

Використання бойових роботів, запрограмованих на швидке прийняття рішень і пов’язаних зі знищенням живої сили противника, також має етичну основу. Однак розробка та розгортання – це різні речі. Британська армія у співпраці з цивільними фахівцями вже багато років розробляє невеликі автономні і дистанційно керовані бойові системи – повідомив Картер.

«Ми повинні пам’ятати, що історія можливо і не повторюється, але у неї є ритм. Якщо ви озирнетеся в минуле століття, то перед обома світовими війнами, і я думаю що це незаперечно, спостерігалася ескалація, яка привела до прорахунку, які в кінцевому підсумку привів до війни в масштабах, яких ми, сподіваюся, ніколи більше не побачимо ” – додав військовий.

Коли його запитали, пророкує він, що може статися ще один великий світовий конфлікт, Картер сказав: “Я говорю, що це ризик, і ми повинні усвідомлювати ці ризики.”

Нагадаємо:

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий