Сумна річниця: причетних до вибуху у Фастові за два роки так і не встановили

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

До ІА “Погляд” звернувся брат загиблого Віталія Бабіченка, життя якого обірвалось під час вибуху житлового будинку в Фастові 14 грудня 2018 року. Андрій Войтенко розповів, що його загиблого брата поливають брудом навіть після смерті.

Сумна річниця: причетних до вибуху у Фастові за два роки так і не встановили - справа, житловий будинок, вибух - 22 tn
Фото: radiosvoboda.org

Що сталось два роки тому

Нагадаємо, 14 грудня 2018 року у Фастові в 5-поверховому будинку по вулиці Садовій, 10, стався вибух. У результаті постраждало приблизно 70 квартир. Будинок був повністю відключений від електро-, газо- та теплопостачання. Мешканців зруйнованого будинку тимчасово переселили до лікарень та ліцею, терміново обладнали пункти обігріву. Усі бажаючі допомагали постраждалим речами, їжею чи фінансово.

Сумна річниця: причетних до вибуху у Фастові за два роки так і не встановили - справа, житловий будинок, вибух - 48194138 2151396571557600 7778508823316135936 n
Фото: Київоблгаз

Під час огляду в межах доступу до зовнішнього газового обладнання пошкоджень не виявили. Співробітники Київоблгазу оглянули газові колодязі та під’їзди сусідніх житлових будинків і не знайшли слідів витоку та вибуху газу.

Наслідок трагедії у будинку

На жаль, під завалами будівлі тоді загинули молода жінка та чоловік: Сніжана Дем’яненко, 1996 року народження, та Віталій Бабіченко, 1985 року народження. Віталій тривалий час перебував у зоні АТО, де служив сапером. Тож його сусіди подейкували, що саме він міг привезти із зони бойових дій вибухові речовини, які викликали цю трагедію.

Проте близькі загиблого пишаються його службою на фронті та впевнені, що вибух стався саме через витік газу. Брат загиблого Андрій Войтенко і досі намагається домогтися правди щодо причин цієї трагедії, втім, поки що безрезультатно.

Сумна річниця: причетних до вибуху у Фастові за два роки так і не встановили - справа, житловий будинок, вибух - 45ce0f5549371934ae7c02d0ee55d67a
Фото: kpravda.com

Справу було закрито

Постанову про закриття кримінального провадження було підписано 12 червня 2020 року. Копію документа нам надав Андрій Войтенко. У ній, зокрема, йдеться про проведення хімічних досліджень вилучених речових доказів, у результаті яких встановили, що вибухових речовин та продуктів вибуху на них не встановлено.

Сумна річниця: причетних до вибуху у Фастові за два роки так і не встановили - справа, житловий будинок, вибух - postanova1

Судова медична експертиза встановила, що смерть Бабіченка В.М. настала від гострого отруєння монооксидом вуглецю, а Дем’яненко С.А. – від механічної асфіксії, внаслідок здавлення грудей та живота бетонною плитою.

Отже, цитуючи текст постанови: “припущення щодо можливості вибуху вибухової речовини, вибухового або вибухових пристроїв підтвердження не знаходить”.

Сумна річниця: причетних до вибуху у Фастові за два роки так і не встановили - справа, житловий будинок, вибух - Postanova ekspertyza 2

Трагедія – в минулому, наклепи залишились

Минуло два роки, і незважаючи на висновки експертизи, загиблого сапера Віталія Бабіченка і досі неофіційно звинувачують у вибуху бойових знарядь, що нібито й призвело до трагедії в житловому будинку по вулиці Садовій, 10.

Як повідомив “Погляду” брат загиблого Андрій Войтенко, є чоловік, який “два роки розписував брехню в фейсбуці, яку нічим не підтверджував”.

Через декілька днів мені телефонують з поліції та повідомляють, що справу закрили. Я беру у них всі необхідні документи, і подаю до суду. І як Ви бачите, у мене більш серйозніший мотив. Людина наговорила багато, різних наклепів, про тротил, про бомби, і ось, офіційна версія зовсім інша, і брата мого винним не визнали. Я майже 1000 скріншотів до суду передав, з наклепами та образами цієї людини. Тепер він в суд не являється, і лише на вулиці нападає”, – пояснив Андрій Войтенко.

Сумна річниця: причетних до вибуху у Фастові за два роки так і не встановили - справа, житловий будинок, вибух - 1 2

Андрій Войтенко наголошує: “таке відчуття, наче він вигоду має”.

Доля мешканців зруйнованого будинку

Як повідомляв “Погляд”, депутати міста вирішили виділити кошти в сумі 1 млн 170 тис грн для надання допомоги постраждалим мешканцям. В середньому – по 35 тис грн на одну сім’ю, адже постраждали 30 квартир. При цьому враховувалася та ситуація, в якій опинилася кожна окрема родина.

“Всі потерпілі вже як півтори року живуть в нових шикарних оселях. Влада в біді не залишила і дали гарну компенсацію. Квартири побрали кращі, ніж були до цього. Сам будинок поки так і стоїть, але з часом влада планує зруйновану частину повністю розібрати та заново відбудувати”, – розповів Андрій Войтенко.

Сумна річниця: причетних до вибуху у Фастові за два роки так і не встановили - справа, житловий будинок, вибух - 2 1

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція».  Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.

Фото та відеоматеріали надані Андрієм Войтенком

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий