Тільки що! Порошенко шокував – гучний скандал: не вводив. Медведчук аплодує – це почули всі. Конституція забороняє

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Екс-президент України та очільник партії “Європейська солідарність” Петро Порошенко пояснив, чому за час його президенства не було застосовано санкцій проти бізнесу одіозного українського політика, голови політради “Опозиційної платформи — За життя” Віктора Медведчук. За словами п’ятого президента санкції не приймали через те, що він є громадянином України, а за Конституцією це заборонено.

Про це Порошенко повідомив в ефірі програми “Зворотний відлік”.

“Закон України, Конституція України забороняє використання санкцій проти громадян України. Я не відкрию таємницю, Медведчук, на жаль чи на щастя, є громадянином України. Якби він був громадянином Росії, або іншої, були б негайно застосовані санкції, в тому числі ми синхронізуємо їх з нашими американськими партнерами”, – сказав Порошенко.

За словами Петра Порошенка, це стосується і юридичних осіб.

“Чи правильно, чи ні. Правильно. Чому? Бо Конституція України гарантує презумпцію невинуватості”, – додав він.

Він також зазначив, що ніколи не мав спільного бізнесу з Віктором Медведчуком.

Відзначимо, раніше повідомлялось що за час президенства Петра Порошенка журналістам вдалось з’ясувати, що лідер проросійської організації «Український вибір – право народу» регулярно їздив на Банкову в адміністрацію тоді ще президента України Петра Порошенка, йдеться у розслідуванні журналіста програми «Схеми: корупція в деталях» (спільний проект Радіо Свобода і телеканалу «UA: Перший») Михайла Ткача «Порошенко та Медведчук. Спільники?».

Їм вдалося зафіксувати неафішований візит Медведчука до приватної оселі Порошенка в Козині.

Також журналісти встановили, що напередодні запровадження Росією санкцій проти українських громадян і компаній Порошенко і Медведчук зустрічалися щонайменше двічі — в адміністрації президента (24 жовтня) і вдома у Порошенка в Козині (27 жовтня).

Журналісти змогли прослідкувати за кортежем Порошенка від його адміністрації, з вулиці Банкової, до маєтку в Козині, де мешкає президент. Машини, якими користується Медведчук, їхали слідом за кортежем президента і зупинилися біля його будинку. Далі журналістів зупинила поліція. Водій одного з автомобілів президентського кортежу засліпив журналістів фарами, щоб перешкодити зйомці.

​Політичний оглядач і спецкореспондент «Громадського» Максим Каменєв вважає, що про подібні зустрічі та їхні результати президент України має публічно звітувати суспільству.

«Саме Медведчук як незмінний ключовий представник інтересів Володимира Путіна в Україні – стояв біля витоків проросійського сепаратизму в Україні. А президент Порошенко як верховний головнокомандувач – тепер направляє на схід армію захищати українські землі та відвойовувати уже захоплені міста та села. Тож публічно вони – щонайменше, політичні опоненти, якщо не вороги. Брудна українська політика бачила багато найнесподіваніших колаборацій. Але ця на тлі Революції гідності, війни на сході та анексії Росією Криму – виглядає особливо цинічно», – йдеться в матеріалі «Схем».

У Порошенка зустрічі з Медведчуком «Схемам» пояснили так:

«Президент провів кілька зустрічей із Медведчуком, на яких висловив незадоволення через затягування процесу звільнення українських політв’язнів Кремля, яких незаконно утримують в Росії та на окупованих нею територіях, і виключно для зрушення з мертвої точки цього питання», – йдеться у відповіді прес-служби президента.

У Порошенка заперечили спільні з Медведчуком бізнес-інтереси, а також наголосили, що президент «відкрито називає Росію – країною-агресором і не поділяє ідеї та політичні висловлювання Віктора Медведчука».

«Президент Петро Порошенко не мав, не має і не збирається мати жодних спільних бізнес-інтересів чи бізнесів зі спецпредставником СБУ з питань звільнення заручників в гуманітарній підгрупі ТКГ в Мінську Віктором Медведчуком», – наголосили в АП.

Віктор Медведчук на запит журналістів не відповів.

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий