У ці хвилини! Кабмін прийняв важливе рішення – будуть ділити, українці шоковані. Потрібний крок – після зустрічі

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Уряд під час чергового засідання 16 грудня ухвалив низку рішень, спрямованих на підтримку та посилення спроможності медичної системи.

Про це повідомляє прес-центр Кабміну.

Зокрема, Кабінет Міністрів підтримав постанову, яка спрощує ввезення на територію Україну ліків, що використовуються у протидії COVID-19.

«Це, у свою чергу, збільшить доступ лікарень до лікарських засобів та медичних виробів, що використовуються у боротьбі з коронавірусною хворобою», — зазначив під час засідання Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Також окремим рішенням було розширено перелік товарів, які ввозяться в Україну та звільняються від сплати ПДВ.

«Мова йде про тест-системи та обладнання лабораторної діагностики. Цей крок насамперед спрямований на посилення потужності українських лабораторій, що дасть змогу додатково збільшити кількість проведених тестів», — підкреслив очільник Уряду.

Крім того, Уряд ухвалив рішення, що стосується вдосконалення та оптимізації роботи екстреної допомоги. Як зазначив Прем’єр-міністр, ним пропонується запровадити додаткові критерії виклику швидкої за пріоритетністю надання медичної допомоги.

«Залежно від стану пацієнта звернення до швидкої розділятимуться на критичні, екстрені, неекстрені та непрофільні. Це дасть змогу знизити рівень смертності, адже встановлюється пріоритет для пацієнтів з критичним станом», — наголосив Денис Шмигаль.

За словами Глави Уряду, норматив прибуття медичних бригад у такому випадку має становити 10 хвилин з моменту надходження звернення до диспетчера.

Також раніше ми повідомляли про те, що у середу, 16 грудня, Прем’єр-міністр Денис Шмигаль провів зустріч із Регіональним директором Європейського регіонального бюро (ЄРБ) Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) доктором Гансом Клюге.

Сторони обговорили перспективи співпраці між Україною та ВООЗ і протидію поширенню COVID-19.

Прем’єр-міністр подякував Всесвітній організації охорони здоров’я за допомогу, технічну експертизу та поради зі зміцнення потенціалу системи охорони здоров’я України, зокрема в контексті реагування на COVID-19.

«Україна повністю підтримує ВООЗ у її зусиллях забезпечити належне тестування та схвалення вакцин, а також виступає за рівномірний розподіл вакцин у дусі глобальної солідарності. Переконаний, що Угода про співпрацю між Україною та ВООЗ закладає міцну основу та містить чітку дорожню карту для нашого розширеного співробітництва», — зазначив Денис Шмигаль.

Глава Уряду підкреслив, що на сьогодні розробка безпечних та ефективних вакцин є шляхом виходу з пандемії.

«Україна є учасником ініціативи Глобального фонду COVAX, завдяки чому ми очікуємо отримати необхідну кількість вакцин у першому кварталі наступного року. Водночас ми були б вдячні за допомогу в отриманні певної кількості вакцин якнайшвидше», — сказав Прем’єр-міністр.

Денис Шмигаль зазначив, що Україна також розглядає можливість виробництва вакцин із використанням власних фармацевтичних потужностей за умови, що вони відповідатимуть необхідним вимогам компанії-розробника.

«Я радий відвідати Україну та мати можливість обговорити співпрацю між ВООЗ та Урядом України щодо спільних дій та швидкого реагування на COVID-19, заходів щодо відновлення, подальшого сталого розвитку під час пандемії, включаючи реформу системи охорони здоров’я. Це час для відповідального лідерства і він вимагає від тих, хто приймає рішення, додаткових зусиль для підтримки системи охорони здоров’я в цьому нестабільному контексті», — сказав доктор Ганс Клюге.

Прем’єр-міністр висловив вдячність директору Європейського регіонального бюро ВООЗ за постійну увагу Організації до епідемічної ситуації на окупованих територіях України.

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий