У ці хвилини! Українцям повідомили важливе, Рада погодила. Несподіване рішення: запускатимуть частинами

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Верховна Рада підтримала проєкт закону про поетапне впровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Про це відомо з голосування за проєкт закону №3985 у Верховній Раді 16 грудня

За те, щоб 15 підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС) запускали поетапно, проголосували 250 народних депутатів.

Під час обговорення зазначалося, що повна готовність системи – це справа кількох років за наявності достатнього фінансування. Зараз деякі підсистеми вже майже готові до експлуатації, а деякі перебувають лише на етапі розробки, тому пропонується вводити ЄСІТС в експлуатацію частинами.

Дехто з нардепів висловлював думку, що це призведе до зволікання з цифровізацією роботи судової системи.

Як зазначається у пояснювальній записці, Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему створювали для формування єдиного інформаційного простору для органів та установ системи правосуддя, міжвідомчого обігу інформації, обміну нею, забезпечення максимальної прозорості і відкритості системи правосуддя для суспільства, прискорення розгляду судових справ та проваджень, автоматизації роботи, переходу на електронні версії документів у судовому провадженні, оцифрування судових архівів тощо.

ЄСІТС покликана підвищити ефективність судових органів шляхом впровадження сучасних технологій у їхню повсякденну діяльність і спростити комунікацію учасників судових процесів та їхніх представників із судовими органами.

ЄСІТС має діяти в судах, Вищій раді правосуддя, Раді суддів, Вищій кваліфікаційній комісії суддів, Державній судовій адміністрації, на підприємствах, що належать до сфери правосуддя, Національній школі суддів України.

Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система мала запрацювати давно, проте цьому завадила низка факторів, зокрема неготовність всього обсягу модулів (підсистем) ЄСІТС до повноцінного, стабільного функціонування.

Введення ЄСІТС на початку 2019 року в стані готовності, який був на той час, за оцінками Вищої ради правосуддя та окремих експертів призвело б до протилежних результатів, ніж ті, заради яких цю систему створюють.

На думку авторів законопроєкту, він дозволить використовувати підсистеми та модулі ЄСІТС, які перебувають на фінальному етапі розробки, не чекаючи готовності інших підсистем, розробка яких знаходиться на початковому етапі. А це сприятиме комплексній підготовці до початку функціонування системи.

Окрім того, після введення в дію підсистеми ЄСІТС “Електронний суд” у суду буде можливість в електронному вигляді направляти сторонам документи, що дозволить економити кошти держави та учасників справ.

19 років. Студентка Львівського національного університету імені Івана Франка. Журналіст. Люблю дізнаватися щось цікаве та відкривати для себе нові можливості.

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий