Швеція збільшила військовий бюджет щоб захиститися від РФ

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Парламент Швеції схвалив збільшення оборонного бюджету на 40% в період з 2 021 по 2025 рік. Причиною таких змін серед іншого називають Росію. Про це повідомляє “Defense News”.

Міністр оборони Швеції Петер Хультквіст сказав депутатам парламенту перед серією голосувань, що “це найбільша інвестиція в оборону країни, починаючи з 1950-х років”. Пропозицію по військовому бюджету було висунуто в жовтні двопартійним шведським урядом (соціал-демократи і партія зелених, ці дві партії утворюють правлячу коаліцію). Відразу ж подібні ініціативи отримали підтримку двох невеликих опозиційних груп.

Як пише “Defense News”, уряд Швеції охарактеризував різке збільшення витрат на оборону як наслідок “сигналу” окупації Криму в 2014 році, а також “неодноразових порушень повітряного простору російською військовою авіацією в сусідніх країнах Балтії і нарощування військової присутності в російському ексклаві – Калінінградському регіоні, який знаходиться в безпосередній близькості від Швеції”.

«Є багато підстав припускати, що військовий потенціал Росії в абсолютному вираженні буде рости протягом наступного десятирічного періоду», – йдеться в документі, прийнятому шведським парламентом.

Нагадаємо:

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий