Щойно! Кабмін прийняв рішення вийти, з країни вже досить: документ готовий. Раз і назавжди

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Уряд України прийняв рішення вийти з п’яти документів в сфері енергетики, які діють в рамках Співдружності Незалежних Держав. Цю ініціативу міністерства енергетики країни підтримали на засіданні в середу члени кабінету міністрів.

Відповідне рішення було прийнято під час засідання Кабінету міністрів в середу, 16 грудня.

Про це пише видання Vesti.

З яких договорів вийшла Україна

  • Угода про координацію міждержавних відносин в галузі електроенергетики Співдружності Незалежних Держав від 14.02.1992.
  • Гірська хартія держав – учасниць Співдружності Незалежних Держав від 27.03.1997.
  • Угода про координацію міждержавних відносин держав-учасниць СНД в галузі використання атомної енергії в мирних цілях від 31.05.2013.
  • Угода про основні принципи співробітництва в галузі мирного використання атомної енергії від 26.06.1992.
  • Протокол про внесення змін до Угоди про основні принципи співробітництва в галузі мирного використання атомної енергії від 31.05.2013.

У пояснювальній записці говориться, що вихід України з Угоди про координацію міждержавних відносин в галузі електроенергетики СНД від 14 лютого 1992 року не вплине на виконання зобов’язань щодо забезпечення паралельної роботи ОЕС Білорусі, ЄЕС Росії і Об’єднаних енергетичних систем України.

Відзначимо, раніше ми повідомляли про те, що Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про вихід із Договору про проведення узгодженої антимонопольної політики» № 995-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 5 листопада.
Про це повідомляється на сайті глави держави.

«Згідно з документом, Україна виходить із Договору про проведення узгодженої антимонопольної політики, підписаного на засіданні Ради глав урядів держав – учасниць Співдружності Незалежних Держав у Москві 25 січня 2000 року та ратифікованого Верховною Радою України із застереженнями законом від 16 січня 2003 року № 449-ІV», – йдеться у повідомленні.

Договір містить механізми обміну інформацією, тому існує ризик отримання державами – членами СНД відомостей, які можуть бути використані для здійснення торговельно-економічного тиску на Україну.

В ОП також повідомляють, що вихід із Договору захистить національні економічні інтереси України, усуваючи механізм, який зумовлює міждержавний обмін інформацією з економічних питань.

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий