Як франківські студенти-медики та малазійці один одного пізнавали (ФОТО)

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Днями відбувся міжнародний обмін між учасниками Європейської медичної студентської асоціації (EMSA), яка діє в Івано-Франківському національному медичному університеті, та членами Азійської медичної студентської асоціації (AMSA) Малайзії.

Читайте також: В одній з франківських шкіл студенти-медики влаштували «Лікарню для ведмежат» (ФОТО)

Через пандемію COVID-19 програма обміну була організована в онлайн-режимі на платформі Zoom. За словами очільниці EMSA студентки шостого курсу Марії Мартинець, обидві сторони ретельно готувались до події: підшукували спікерів, працювали над віртуальним туром містом та університетом, а також готували національні страви, і це все ще задовго до грудня, йдеться на сайті франківського медуніверситету.

Перший день обміну був присвячений знайомству між собою малайзійців, українців, а також іноземних студентів ІФНМУ, котрі також входять до складу EMSA.

«Завдяки такому інтернаціональному складу учасниківобмін вийшов доволі цікавим та міжкультурним. Адже четвертий та п’ятий день були присвячені культурі Малайзії та України, хоча також не оминули ми й Зімбабве, та Нігерію, звідки родом наші іноземні студенти», – зазначає Мартинець.

Другий та третій день обміну були присвячені освітній частині. Здебільшого говорили про різні системи медичної освіти, ситуацію з коронавірусом та як з ним борються у країнах обміну.

З боку Івано-Франківська доповідали кандидатка медичних наук, доцентка кафедри внутрішньої медицини №1 Галина Курилів, а також лікар-інфекціоніст, кандидат медичних наук, асистент кафедри інфекційних хвороб та епідеміології Андрій Процик. Вони розповідали про імунологію COVID-19, а також його вплив на систему освіти.

Під час днів культури франківці вивчили декілька слів малайзійською. Своєю чергою друзі з Азії навчились говорити «цьом», і їм дуже сподобалося це слово.

«Щодо труднощів, то це, звичайно, модульний період у наших студентів, який, хоч і проходить онлайн, та все ж потребує багато сили та терпіння. Також між нашими країнами є шестигодинна різниця в часі. Через це програму в суботу ми розпочинали о 8:00 за Києвом та о 14:00 за Малайзійським часом», – каже Мартинець.

Студенти обмінялись контактами, відіслали поштою сувеніри та сертифікати.


Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram — найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Loading…

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий