74-річна львів’янка – переможниця Всеукраїнського диктанту

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

9 листопада в День  писемності та мови тисячі слухачів Українського радіо разом написали Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. 16 грудня у прямому ефірі Українського радіо оголосили переможців радіодиктанту. Лише одна учасниця написала радіодиктант без жодної помилки. Це 74-річна лікарка-бактеріологиня зі Львова Гоянюк Х.Я. Як розповіла переможниця, вона вже вдвадцяте бере участь у радіо диктанті, повідомляє Українське радіо.

“Цього року радіодиктант пишу 20 раз. І це для мене свято! В цей день я вимикаю усі телефони, налаштовую диктофон для запису радіодиктанту і чекаю на цю урочисту мить. Потім перевіряю написаний текст та уважно слухаю інтонацію диктора. Багато разів мені щастило і я писала диктант без помилок. Любов до української мови мені прищепив мій батько, який викладав українську мову та літературу”, – поділилась учасниця.

Загалом організатори отримали близько 16 тисяч листів. З них близько 14 тисяч — електронною поштою, ще 2 тисячі робіт найдішли у паперовому вигляді.

Усього було визначено 17 переможців Загальнонаціонального радіодиктанту, які припустилися по 0-2 помилки.

0 помилок – 1 лист

Гоянюк Х.Я., Львів

1 помилка – 1 лист

[email protected]

2 помилки – 15 листів

 1. [email protected]
 2. Коник Анастасія
 3. Мельниченко Ольга Іванівна, м. Шумськ
 4. Гузій Ольга с. Розвадів, Миколаївського р-ну, Львівська обл.
 5. Вікторія Кригер
 6. Сердюк Анатолій, м. Запоріжжя
 7. Сергій Малафій
 8. Дмитрук Олег
 9. Збандут Софія
 10. Федоришин Ольга, м. Тисмениця, Івано-Франківська область
 11. Нікуліна Олена, Донецька обл., м. Краматорськ
 12. Островська Леоніда Францівна, с. Світильня, Броварський р-н, Київська обл., 07444
 13. Тишкевич Анна, спеціалізована школа № 173 Солом’янського р-ну м. Києва 11-А клас
 14. Кашуба Ірина, спеціалізована школа № 173 Солом’янського р-ну м. Києва 11-А клас
 15. Закальська Ярина, м.Київ, 04119

Український поет і засновник видавництва А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА Іван Малкович надав 17 книжок для переможців. Переможниця, що не припустилась жодної помилки, отримає “Антологію української поезії”, а решта – “Вибране” Ліни Костенко.

Також серед робіт учасників були листи шрифтом Брайля. Перевіряла листи, написані шрифтом Брайля, Марина Потеляхіна, працівниця Центральної спеціалізованої бібліотека для сліпих ім. М. Островського у Києві. На жаль, ці роботи з помилками, але для незрячих дітей з Харкова, які брали участь у радіодиктанті, Українське радіо також підготувало подарунки – диски з аудіокнигами (творами зі шкільної програми).

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий