Вже завтра! Важливий указ – почалось, Степанов відзвітував: українці шоковані. Ситуація критична – що важливо знати

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Національний план з вакцинації від коронавірусу готує Міністерство охорони здоров’я. Указ міністерства, який почне кампанію імунізації українців, підпишуть у п’ятницю, 18 грудня, повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Про це повідомляє видання “Страна”

“До складання цього Нацплану залучені не тільки українські експерти, але також експерти ВООЗ, UNICEF. Це повинен бути дуже чіткий план вакцинації, де немає ніяких дрібниць, але який чітко і покроково відповідає на всі питання, які можуть виникнути”, – заявив міністр.

Степанов також сказав, що в Нацплані повинна йти мова і про вакцинацію українців, які проживають на тимчасово окупованій території країни.

Вакцинація буде здійснюватися в три етапи.

Перший етап, коли в Україні буде низький доступ до препаратів – вакцинація не більше 10% від загальної кількості населення. Заплановано охопити не менше 700 000 населення.

Пріоритетні групи:

  • медичні працівники, особливо ті, які працюють в стаціонарах, які надають медичну допомогу хворим з Covid-19;
  • військовослужбовці Збройних сил України, що беруть участь в операції об’єднаних сил;
  • працівники соціальної сфери, особливо ті, які обслуговують літніх людей;
  • люди, які знаходяться в місцях довгострокового догляду – в інтернатах, будинках для осіб похилого віку і т.д. і персонал таких закладів.

Період здійснення плану з вакцинації залежить від того, коли Україна отримає перші вакцини.

“Ми розраховуємо, що це відбудеться якомога швидше – вже в лютому, щоб ми почали вакцинацію з медичних працівників”, – пояснив міністр.

Другий етап передбачає вакцинацію людей старше 60 років, включаючи тих, хто відноситься до групи ризику у зв’язку з наявними захворюваннями.

Також щеплення зможу отримати працівники закладів освіти, дошкільних, шкільних і вищих навчальних закладів, працівники, що забезпечують безпеку держави, включаючи Державну службу з надзвичайних ситуацій, Національну поліцію і ВСУ.

На третьому етапі, коли Україна матиме вже помірний доступ до вакцини, щеплення отримають інші громадяни – люди у віці від 17 до 59 років, які належать до груп медичного ризику, інші категорії населення і професійні групи, які мають більш високий рівень захворюваності коронавірусною хворобою.

МОЗ планує здійснювати вакцинацію на базі існуючих кабінетів для щеплень. Таких в Україні 11 346. Також планується створення мобільних бригад по імунізації у всіх регіонах України, які матимуть необхідну техніку для перевезення вакцин. У міністерстві сподіваються, що такі мобільні бригади будуть в змозі здійснювати 190 тисяч щеплень щотижня. Прищеплення буде також здійснюватися через мережу сімейних лікарів. В сімейній медицині в Україні працює 23 795 лікарів первинної медичної допомоги.

Степанов додав, що МОЗ опрацьовує логістику транспортування препаратів. Деякі вакцини вимагають спеціальних холодильників для транспортування при температурі -70 ° C.

“У нас є невеликі потужності державні. Крім того, вже опрацьована можливість з приватними структурами, які мають такі холодильні потужності”, – сказав міністр.

“Розрахункова можливість – це те, що ми теоретично можемо робити, це 2 млн щеплень в тиждень, якщо будуть залучені всі. І це розраховано за кількістю часу, який необхідний на проведення щеплення”, – заявив міністр.

Варто відзначити, що в Міністерстві охорони здоров’я України визнають складність ситуації з епідемією коронавірусу в країні і назвали дві області, в яких ситуація найбільш тривожна.

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що за рівнем захворюваності та смертності від Covid-19 в країні лідирують Чернігівська і Полтавська області. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

“… Критична ситуація в Чернігівській і Полтавській областях, де показники захворюваності і смертності є одними з найбільших серед регіонів України в порівнянні з аналогічними показниками великих європейських країн.

Чернігівська і Полтавська області поки що більше інших потребують збільшення охоплення тестуванням для посилення контролю над розповсюдженням Covid-19.

Саме для збільшення потужностей Чернігівська та Полтавська області вже отримали субвенції на модернізацію клініко-діагностичних лабораторій в лікарнях в розмірі 19,5 і 9,2 мільйона гривень відповідно.

Також збільшення обсягів тестування потрібно в Хмельницькій, Житомирській, Київській, Львівській, Харківській та Закарпатській областях “, – заявив Віктор Ляшко.

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий