Виявлена найдавніша і найвіддаленіша галактика у Всесвіті

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Вона знаходиться на відстані
13.4 мільярда світлових років від Землі.

Виявлена найдавніша і найвіддаленіша галактика у Всесвіті - Чумацький шлях, зірки, галактики, галактика, вчені - 17 galaktyka
Фото: pixabay.com

Про це повідомили в Sci News.

Астрономи
підтвердили вік галактики GN-z11, яка розташова в сузір’ї Великої Ведмедиці, і
відстань від неї до Землі. За їхніми розрахунками, ця помірно масивна галактика
існує з того часу, коли Всесвіту було всього 420 мільйонів років, або 3% від
його нинішнього віку.

«Судячи з попередніх досліджень, GN-z11 є найвіддаленішою від нас виявленою галактикою, що знаходиться на відстані 13,4 мільярда світлових років», – розповідає співавтор дослідження з відділу астрономії Токійського університету Нобунарі Касікава.

Раніше найвіддаленішою галактикою вважали галактику MACS0647-JD в сузір’ї Жирафа. Вона також виникла через 420 мільйонів років після Великого вибуху, але знаходиться на 100 мільйонів світлових років ближче до Землі, ніж GN-z11.

Як повідомляв «Погляд», на нову мапу Чумацького Шляху нанесли майже 2 млрд зірок. Також цьогоріч астрономи вперше в історії побачили спалах світла від зіткнення чорних дір та «зловили» радіосигнал з центру нашої галактики.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий