В Гаагу! У ці хвилини – соратник здав все, звернувся до суду. Порошенко в ауті – злив все. Почалось

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Соратник Петра Порошенка і колишній депутат Давид Жванія записав новий ролик. У ньому він заявив, що влада Володимира Зеленського не зацікавлена ​​в розслідуваннях злочинів попередників. Тому він буде давати свідчення Міжнародному кримінальному суду в Гаазі.

Відео з’явилося на Ютуб-каналі політика “Правда Давида Жванії”, пише видання “Страна”.

“Як ви знаєте, я прибув в Україну для того, щоб домогтися справедливості: притягнути до відповідальності злочинців, які влаштували в країні переворот, які заради влади і грошей зруйнували нашу мирну країну.

Минулого тижня я провів декілька дуже насичених зустрічей з керівництвом правоохоронних органів і з людьми з оточення нашого президента Володимира Зеленського. На жаль, на цих зустрічах я не почув того, що хотів почути. Вони не збираються виконувати свої обіцянки і садити Порошенко. У нової влади немає політичної волі розслідувати злочини Порошенко і його оточення. Мені було прямо сказано, що переслідувати колишнього президента політично не вигідно, що зараз для цього “невдалий час”. І мені натякнули, що було б непогано, щоб я забрав свої заяви. Якщо ж я їх не заберу, то правоохоронні органи будуть просто саботувати розслідування.

Мене такий варіант не влаштовує. Мені байдуже, які у новій владі домовленості з Порошенком. Я не буду забирати заяви. І я не буду спокійно сидіти і спостерігати, як влада нічого не робить, щоб покарати злочинців. Я піду іншим шляхом.

Як ви знаєте, 27 листопада Велика палата ЄСПЛ прийняла рішення об’єднати кілька “донбаських” справ в одне. В рамках цієї справи суд розгляне події на Донбасі і обставини аварії малайзійського Boeing в 2014 році. Мені є що сказати з цього приводу і я переконаний, що голландське правосуддя, на відміну від українського, захоче почути правду. Тому я подав офіційне прохання, щоб мене викликали як свідка в Гаагу на судове засідання – я готовий дати свідчення проти осіб з числа колишнього вищого керівництва України, відповідальних за геноцид, військові злочини і злочини проти людяності, а саме: Порошенко Петра Олексійовича, Яценюка Арсенія Петровича, Турчинова Олександра Валентиновича, а також інших.

Наступний мій крок – Міжнародний кримінальний суд, який теж буде розглядати злочини, скоєні на Донбасі усіма сторонами. Серед цих сторін Турчинов, Яценюк і Порошенко, які заради політичної вигоди втягнули регіон в криваву бійню.

Використання армії проти свого населення заборонено українським законом. Я знаю, хто саме і чому віддавав наказ послати війська на Донбас замість того, щоб просто провести переговори. Це робилося не заради України, а виключно з шкурних інтересів. Ми – переможці Майдану – свідомо відмовилися від будь-яких домовленостей з регіональними елітами тільки тому, що не хотіли ділитися тільки що захопленої владою. Ми хотіли “порвати” донецьких, назавжди видавити їх з політики, забрати їх бізнеси собі, хотіли їх максимально принизити. А на позицію простих людей на Донбасі нам було наплювати – ми не думали, що вони візьмуть в руки зброю. Ми також не вірили, що в конфлікт втрутиться Росія. Ми просто хотіли поставити всіх на коліна і нишпорити в кишенях. Для цього на Донбас була послана армія. Фактично війна почалася через нашу жадібності і дурості. Я прошу у всіх жителів країни вибачення за це.

Щоб хоча б частково спокутувати свою провину, я розповім суддям в Гаазі все те, що я хотів розповісти українському правосуддю і що воно не хоче слухати.

Єдина моє умова: я прошу гарантувати мені безпеку. Тому що я знаю, що ці люди легко можуть замовити усунути мене. Петро Порошенко дуже досвідчений політик – він вміє домовлятися і купувати людей. Я не знаю, які аргументи він знайшов для Володимира Зеленського і яким чином отримав імунітет від переслідування всередині країни. Не знаю і не хочу знати. Однак нехай він тепер спробує купити суддів в Гаазі “.

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий