Тільки що! Сталось немислиме – важливе рішення, Степанов відзвітував. Зеленський контролює особисто – українці аплодують

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Глобальна ініціатива COVAX по вакцинації від коронавірусу затвердила заявку України на участь у програмі з безоплатного отримання вакцини, заявив на брифінгу міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Ліками зможуть безкоштовно прищепити чотири мільйони українців з груп ризику. Перші препарати Міністерство охорони здоров’я очікує вже в березні.

Про це заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час щоденного брифінгу, відео оприлюднено в Фейсбуці.

“Україна приєдналася до глобальної ініціативи COVAX на отримання певної кількості вакцин. В результаті численних переговорів ми досягли, що ми отримаємо 8 мільйонів доз по цій ініціативі. Ми практично завершили вже підписання документів, були подані відповідні заявки – і ми отримали схвалення цієї заявки.

Згідно з ініціативою COVAX, ці 8 мільйонів доз почнуть поставлятися з кінця першого кварталу наступного року. Ми розраховуємо їх отримати до кінця першого півріччя 2021 року. Вони будуть йти відповідними траншами.

Таким чином ми зможемо забезпечити вакцинацію не менше 4 мільйонів громадян, оскільки 8 мільйонів доз, а одна людина отримує дві дози “, – розповів Степанов.

За словами міністра, для придбання інших необхідних доз Україна ще з літа веде переговори з компаніями, які знаходяться на завершальних етапах вироблення вакцини. Також він додав, що президент Володимир Зеленський веде переговори з керівниками країн, де розміщені ці виробники, щоб провести широкомасштабну вакцинацію в наступному році.

“З усіма цими компаніями, починаючи з літа, Україна веде відповідні перемовини, вони достатньо складні, тому що в черзі, ми повинні не забувати, стоїть багато країн, щоб отримати цю вакцину. В цих перемовинах приймає участь не тільки МОЗ, залучені всі можливі дипломатичні шляхи, в тому числі можу сказати, що Президент України Володимир Зеленський веде перемовини з очільниками країн виробників цих вакцин, і ми тут розраховуємо отримувати решту кількість вакцин… для того, щоб ми провели широкомасштабну вакцинацію в 2021 році“,- розповів Степанов.

Він нагадав, що для фінансування вакцин в бюджеті на 2021 рік повинно було бути закладено 15,1 мільярда грн.

“Наразі в бюджеті на 2021 рік на вакцинацію виділено 2,6 млрд грн. Це майже в 6 разів менше від необхідної суми. Ми розуміємо, що цієї суми буде недостатньо, тому наразі в екстреному порядку МОЗ шукає шляхи отримання коштів на придбання вакцин від коронавірусної хвороби. Ми провели відповідні свої розрахунки, що ми можемо заощадити, провели відповідні консультації з урядом, з колегами, і ми вийшли на те, що ми в змозі акумулювати в цьому році на придбання вакцин до 2,3 млрд грн. Це кошти в тому числі, наприклад, за рахунок економії закупівлі лікарських засобів”, — сказав Степанов.

Степанов наголосив, що позиція МОЗ полягає в тому, що вакцинувати потрібно щонайменше всіх громадян, таку позицію підтримує Президент Зеленський.

“Всі громадяни України повинні мати доступ до вакцини, але в першу чергу ми повинні вакцинувати людей, які відносяться до групи ризику”, — додав міністр.

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий