Важливі поради: як зробити так, щоб ялинка простояла довго!

Інше...

Як зробити так, щоб новорічна ялинка радувала якомога довше і не засихала занадто швидко? Є кілька секретів.

вибір ялинки

Перш за все, потрібно вибрати «правильну» ялинку. Її стовбур повинен бути цілим, без слідів пошкоджень. Купувати занадто високу ялина не варто, їй потрібно багато вологи і поживних речовин, які вона не зможе отримувати поза грунтом. Гілки повинні бути досить гнучкими, не сухими і ламкими. Голки свіжої ялинки мають насичений зелений відтінок, а також володіють гнучкістю і яскравим ароматом.

правильна установка

Найкраще встановлювати куплену живу зрубану ялинку не на підставку або хрестовину, а в відро, наповнене мокрим піском або водою. В такому випадку дерево буде отримувати необхідну вологу, а процес засихання сповільниться. Якщо, все ж, ви вирішили використовувати хрестовину, то нижню частину стовбура можна обмотати м’якою тканиною або ватою, щоб далі періодично зволожувати матеріал.

Для установки ялинки слід вибрати найбільш прохолодне приміщення в квартирі або в будинку. А ставити новорічне дерево треба якомога далі від усіх джерел тепла: батарей, обігрівачів, каміна, плити і духовки.

Після покупки ялинки не слід відразу ж заносити її додому. Залиште її на деякий час в прохолодному приміщенні (наприклад, на балконі) для акліматизації. Також рекомендується трохи зрізати стовбур, щоб видалити шар зі смолою, яка забиває пори і перешкоджає надходженню вологи всередину. Можна і злегка оголити стовбур на 10-15 см від краю і прибрати нижні дрібні гілочки.

додаткові заходи

Є й інші хитрощі, які можуть продовжити термін служби новорічної ялинки. Перший – розчин аспірину. У трьох літрах води розлучається 5-7 товчених таблеток ацетилсаліцилової кислоти. Також в цей розчин можна ввести 5 столових ложок цукру або приблизно така ж кількість солі (або відразу два компонента). Аспірин знищить шкідливих бактерій, сіль утримає вологу в стовбурі, а цукор забезпечить харчування.

Другий спосіб – розчин лимонної кислоти. 3 чайних ложки розчиняються в трьох літрах води. Також в цей розчин можна додати столову ложку розтовченої крейди або кристалічного желатину. Це засіб позбавить ялина від шкідників і збереже вологу в її стовбурі. Третій спосіб – гліцерин. На один літр води додається одна чайна ложка.

Ці нескладні поради допоможуть радіти красі і свіжості живої ялинки максимально довго!

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий