В Дрогобичі будинок вкрився тріщинами: мешканці б’ють на сполох (відео)

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Ще один будинок в Дрогобичі, що у Львівській області вкритий тріщинами і ризикує обвалитись. Про це повідомляється у сюжеті 5-го каналу.

Цей будинок стоїть по сусідству з тим, що обвалився влітку 2019 року.

Тоді під завалами загинули восьмеро людей.

Від 2019 року встановили маячки, вони всі потріскалися. Тепер вже нові маячки, і ми бачимо, що тріщина йде далі, – каже мешканець будинку.

З кожним днем тріщини збільшуються, а віднедавна їх помітили уже і всередині квартир.

“Зміщення йде вже всередиині” – показує квартиру чоловік, і додає, що  в підвалі взагалі руйнується фундамент, щілини у 15 см – можна просунути руку.

Куди лише люди не зверталися. Проте звідусіль – лише відписки.

У житловому департаменті міськради, будинок не аварійний, а тріщить, бо трохи просів. Кажуть, фундамент підмило водою з дірявої теплотраси. Вона не використовувалася, бо мешканці відмовилися від центрального опалення. Але трубу вже залатали, а яму забетонували.

Теплотраса протікала, коли будинок відключили, було недоцільно її ремонтувати, бо будинок йшов на відключення. У результаті того, що теплотраса протікала – виникла яма, її ніхто не засипав роками, – каже начальниця відділу експлуатації житла Дрогобицької міської ради Ірина Тарнавська.

У міськраді дійшли висновку – в п’ятиповерхівці жити безпечно, після доповіді експертів, які досліджували ґрунт та перевіряли міцність фундаменту. Проте у міськраді визнають,що  одна з причин, чому обвалився будинок навпроти – перезволоження грунту під фундаментом.

Будинок не в аварійному стані. Єдине – він потребує капітального ремонту, – каже Ірина Тарнавська.

Капітальний ремонт проводиться тільки за кошти самих власників квартир. Міська рада розробляє програми співфінансування, тож людям обіцяють допомогти грошима.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий