Герой чи талановитий популіст: неоднозначна постать Геннадія Кернеса

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Церемонія прощання і похорон міського голови Харкова відбудуться в середу, 23 грудня.

Герой чи талановитий популіст: неоднозначна постать Геннадія Кернеса - смерть - kern 2000x1420
Фото: facebook.com/gennadykernes

Як писав «Погляд», 17 грудня у Берліні у віці 61 року пішов із життя новообраний міський голова Харкова Геннадій Кернес, який не з’являвся на публіці з кінця серпня. У нього був підтверджений COVID-19 і двостороннє запалення легень. 10 вересня його госпіталізували в 17 міську лікарню, а в ніч на 17 вересня транспортували спеціалізованим літаком з Харкова до Берліна на лікування в клініку «Шаріте». До України він не повернувся.

Реакція суспільства

Його смерть викликала досить широку палітру емоцій – від щирого суму до іронії, та навіть зловтіхи. Так, жителі Харкова, що обрали на посаду мера людину, яку з літа через хворобу ніхто не бачив, оголосили по ньому траур.

«У зв’язку зі смертю Харківського міського голови Геннадія Кернеса 17 і 18 грудня оголошено днями жалоби в місті Харкові», – йдеться в повідомленні на офіційному сайті Харківської міськради.

«Ставлення до Геннадія Кернеса в нашому суспільстві не було, та й не могло бути однозначним. Це зрозуміло. Він пройшов такий шлях в житті, який точно виключає одностайність в його оцінках. Однак у нього було бачення розвитку свого міста, і саме як міський голова він працював, вкладаючи в Харків всі свої емоції і компетенції. Люди це цінували», – написав Офіс президента в телеграмі.

А ще до Володимира Зеленського звернулися із проханням посмертно присвоїти меру Харкова Геннадію Кернесу звання Героя України. Відповідна петиція була опублікована на сайті глави держави 17 грудня. Крім того, існує й друга петиція, в якій громадяни просять посприяти у встановленні в центрі Харкова пам’ятника померлому градоначальнику.

Дещо цікаве

Одним із найперших на смерть Кернеса відреагував і колишній мер Ірпеня і куратор тотальної забудови Володимир Карплюк. На власній сторінці у Facebook він розмістив пост, в якому, зокрема, зазначив таке:

«Завжди в історії є неоднозначні особистості. Саме вони й творять історію, будучи непопулярними в деяких своїх поглядах та вчинках. Я називаю цих людей одним словом – «Відважні».
Сьогодні помер мер Харкова Геннадій Кернес….
Колись в Адміністрації Президента мені, як Ірпінському міському голові, показали результати соціологічного дослідження, згідно якого найбільший рівень до міських голів був у Кернеса та в мене. Мені тоді сказали: «Ще кілька років треба Ірпеню і ти наздоженеш Кернеса за рівнем довіри громади».

Тобто, іншими словами, суть посту колишнього очільника Ірпеня: ми маємо цінувати ОСОБИСТОСТІ, які творять історію. Себе мер-втікач також між рядків до цих персоналій включив, згадавши, що колись довіра до Кернеса і до нього була найвищою в країні. От тільки забув додати, що особисто він цю довіру так і не виправдав.

Редакція «Погляду» натрапила на просторах Facebook і на коментар колишнього співробітника Харківської мерії Олександра Костенка.

Публікуємо його «без купюр»:

Герой чи талановитий популіст: неоднозначна постать Геннадія Кернеса - смерть - 1212
Герой чи талановитий популіст: неоднозначна постать Геннадія Кернеса - смерть - 1313
Герой чи талановитий популіст: неоднозначна постать Геннадія Кернеса - смерть - 1414

Громадський діяч Олексій Зіневич прокоментував цей пост лаконічно, втім, вельми влучно: «Нашими містами керують цинічні негідники, але винні у цьому виборці, які їх вибирають».

Герой чи талановитий популіст: неоднозначна постать Геннадія Кернеса - смерть - 3333

Щоб бути першим у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу, переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція».

Підписуйтесь у Facebook на Погляд Київщина і дивіться на YouTube.

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий