Зізналися в страшному! Лукашенко – більше не жилець, сталося шокуюче: щиросердна заява

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Заява Тертеля про Тарайковському – це визнання факту умисного вбивства.

Комунікаційна стратегія влади щодо суспільства – абсолютно провальна, заявив «Білоруському партизану» директор інституту «Політична сфера» Андрій Казакевич.

Далі в оригіналі.

Тертель розповів працівникам «Гродно-Азот», що КДБ готується до «гарячої війни» навесні. Чи поділяєте ви цей прогноз? Які підстави можуть бути у Тертеля, щоб так вважати?

– Думаю, всім зрозуміло, що жодна з проблем, що викликали політичну кризу, не вирішена. Так, протестний рух злегка спадає – в зв’язку з погодою, святами. Але логічно очікувати активізації протестного руху навесні.

До цього може ще додатися складна економічна ситуація (зниження реальних доходів населення) і початок нового політичного циклу.

Сукупність цих факторів робить дуже ймовірним сплеск вуличної активності навесні.

Влада придушити протестні настрої не може, очевидно, що Лукашенка підтримує меншість. Але і мирний характер протесту поки не може привести до зміни влади.

Але навіть якщо відбудеться зміна влади, або якийсь компроміс між режимом і протестним рухом, або будуть реалізовані інші сценарії – все одно на реорганізацію і стабілізацію політичної системи буде потрібен час.

Тому дуже ймовірно, що в найближчі рік-два нас дійсно чекає політична нестабільність.

– Тертель пообіцяв навесні діяти «справедливо, але жорстко». Що влада може розуміти під цим?

– Те, що вони і робили останні місяці. Ні про яку законність, звичайно, мова не буде йти. Питання в тому, які зовнішні обмежувачі будуть накладатися на владу.

Я маю на увазі ту ж економічну ситуацію, яка може мобілізувати до протесту додаткову кількість людей і зробити неможливим тотальну зачистку.

– До цього багато дивувалися непереконливим, м’яко кажучи, виступам Кочанова. І ось виступ Тертеля, яке не могло не викликати відторгнення у слухачів: жителів прикордонного Гродно він запевняв в проблемах польської економіки і заявив про вбитого Тарайковського, що той нахабно стояв перед силовиками.

Таке своєрідне сприйняття світу чинною владою – це скоріше добре або скоріше погано для протестуючої частини суспільства?

– Напевно, скоріше це погано. Подібні заяви показують, що люди неадекватно сприймають ситуацію, а значить раціонально домовлятися з ними, вступати в компроміси, виходячи з інтересів країни – дуже складно.

З іншого боку, це показує слабкість і обмеженість ресурсів влади. Вона грунтується на дурній і абсолютно провальній комунікаційній стратегії. Якщо подібні виступи і можуть на когось впливати, то тільки на абсолютну меншість у 15-20%.

Не хочу глибоко вдаватися в міркування, чи вірять вони самі в те, що говорять (можливо, це просто підстроювання в дискурс Лукашенка, щоб продемонструвати свою лояльність), але очевидно, що подібні заяви – це відрив від реальності.

А заяву Тертеля про Тарайковського – це взагалі виглядає фактичним визнанням факту умисного вбивства. Що чоловік нахабно стояв? Він був беззбройний і стояв з піднятими вгору руками, які були підстави його вбивати?

Філолог за освітою, журналіст за покликанням. Люблю писати — лаконічні і читабельні тексти на різноманітні теми. Цікавлюсь політикою і шоу-бізнесом. Моя мета проста: знаходити важливу інформацію і ділитися нею з соціумом.

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий