Зі скла та з ручним розписом: як у Франківську створюють ялинкові прикраси (ФОТО, ВІДЕО)

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Справжня майстерня новорічного настрою… Виготовлення ялинкових прикрас – достатньо цікаве видовище. Кінцевому результату передує чималий шлях створення ялинкової кульки. Ми звикли їх бачити на полицях крамниць чи ялинках, а процес їх виготовлення залишається поза увагою. 

В Івано-Франківську створюють одні з найякісніших та найдешевших ялинкових прикрас в Україні. Атмосфера підприємства нагадує майстерню ельфів із різдвяних фільмів, інформує “Галка” з посиланням на “Вежу”.

Перш ніж продемонструвати сучасний процес виготовлення новорічної кульки, зануримось в минуле. Сюжет знято ще в 1978 році для висвітлення роботи Івано-Франківського хімічного заводу, де дотепер продовжують цю справу. Прицівники цеху завзято створюють ялинкові прикраси.

Сьогоднішні методи створення ялинкових іграшок не надто відрізняються від тих, що на відео. Все ж більше цінується ручне видування та оформлення.

Процес створення ялинкових прикрас у нашому фоторепортажі.

Ручне видування ялинкових прикрас. Під дією температури скло набуває еластичності, тож з нього можна видути необхідну форму майбутньої ялинкової прикраси.

Працівники використовують німецькі склянні трубки, адже їхня якість відповідає всім стандартам.


Процес сріблення. Кульку наповнюють рідким сріблом та опускають в гарячу воду. Відбувається реакція і кулька набуває яскраво посрібленого забарвлення. До речі, температура води понад 60 градусів.


Наступний етап – фарбування. Для однотонного забарвлення достатньо опустити кульку в фарбу та акуратно залишити висихати.

Працівники використовують 400 відтінків для фарбування. Якщо враховувати й індивідуальні замовлення – понад 1500.

Здебільшого використовуються глянцеві фарби українського виробника. Матові теж є у використанні, якщо цього вимагає ескіз.


Механізоване видування кульок. Воно теж має місце у процесі виробництва, але використовується не так часто. Все ж перевага надається ручній роботі.


Наступний процес – нанесення малюнків.Тут справжня ейфорія свята. Працівники вручну наносять кожен малюнок, виводять кожну лінію та добирають кольори. Уважність та спокій тут не завадять. Розмальовані іграшки залишають висихати.  Різнобарв’я франківських ялинкових прикрас складається з близько 2 тис. позицій.

Робота на підприємстві триває весь рік, а найбільше замовлень надходить в червні-липні.

Зображення поділяються на стандартні та індивідуальні. При індивідуальному замовленні дизайнер підприємства створює ескіз майбутньої прикраси і погоджує його із замовником. Пізніше сторони обговорюють правки, розміри та підбирають відтінки. Далі замовлення вступає в етап реалізації. Так створюється індивідуальна новорічна прикраса, яка обов’язково стане особливою для власника.


В наступному цеху іграшки позбавляються своїх “хвостиків”. Вони вже не потрібні, адже на їхньому місці скоро з’являться гачки. До речі, довжина цього “хвостика” допомагає працівникам розрізнити яким способом видули прикрасу. А ще це можна визначити по вазі іграшки.


Івано-Франківське підприємство із виготовлення новорічних прикрас є одним із найкращих по якості виробництва в Україні. Ще франківські прикраси є найдешевшими на теренах країни.

Особиста колекція фабрики містить прикраси усіх видів та цінових категорій. Найдешевша іграшка вартістю 5 грн, а найдорожча – 1 тис. грн. Середня вартість прикрас залишається низькою, щоб іграшки знаходили свого покупця, кажуть на підприємстві.

Франківські прикраси постачають в торгові центри міста та щорічно продають на новорічному ярмарку. Реалізують їх і за кордоном, зокрема в Намеччині.

Приклад найдорожчих ялинкових прикрас в колекції підприємства

Особливу увагу привертають вишукані копії яєць Фаберже. Їх теж виконували на замовлення, тож ці прикраси доповнюють колекцію підприємства.


Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram — найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Loading…

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий