Сина лікаря з білбордів, який помер від коронавірусу перевели до Львівського медуніверситету на державне навчання

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ
Син відомого лікаря Почаївської центральної районної лікарні, який помер, рятуючи людей від коронавірусу, зараз навчається на 4 курсі Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького. Нещодавно його перевели з платного навчання на бюджетне місце. Також він отримає грошову допомогу від університету. Про це інформує перший заступник Міністра охорони здоров’я Ірина Микичак, передає “Еспресо.Захід“.

“Рішення прийнято 3 грудня за зверненням від МОЗ. Тобто вже від грудня його мають перевести на державне навчання. Це нам вдалося за рахунок наявності вакантних місць  в університеті. Також студент написав заяву про грошову допомогу через скрутне матеріальне становище у зв’язку зі смертю батька. Ми зробили все, що могли, щоб підтримати родину загиблого лікаря”, – розповів “Еспресо.Захід” відповідальний секретар приймальної комісії Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, доцент Роман Фафула.

Батько студента ЛНМУ Іван Венжинович займався лікуванням хворих із СOVID-19. Фото медика з написом “Дякуємо за життя” було розміщене на білбордах по всій країні.

“Щира подяка ректору Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького Борису Семеновичу Зіменковському, що відгукнувся на прохання МОЗ.  Перед людяністю бюрократія безсила”, – написала Ірина Микичак.

Нагадаємо, терапевт Іван Венжинович працював у Почаївській районній лікарні після закінчення медвишу. Люди, які знали Венжиновича особисто, розповідають, що в Почаєві він був легендою. Щоб потрапити до нього на прийом, місцеві вистоювали довжелезні черги.

У травні американське новинне агентство Associated Press  опублікувало репортаж з українських лікарень, у тому числі з Тернополя й Почаєва. У матеріалі йшлося про важкі умови роботи та відсутність засобів захисту в медиків, які лікують хворих із СOVID-19. У кадр журналістів потрапив і лікар Іван Венжинович.

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий