У Франківську презентували унікальну збірку творів Василя Стефаника (ФОТО)

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

17 грудня в ПНУ ім. Василя Стефаника презентацією тритомника зібрання творів письменника-новеліста стартували ювілейні заходи до 150-річчя з дня народження славетного прикарпатця.

Читайте також: Лижний трамплін планують відремонтувати у Ворохті

Унікальне видання вийшло у трьох томах, чотирьох книгах накладом чотири тисячі примірників, йдеться на сайті Івано-Франківської ОДА.

Упорядкували твори відомого письменника, його листи та виступи, переклади текстів іноземними мовами науковці університету під орудою голови редакційної колегії професора Степана Хороба. 

“Презетацією цього ґрунтовного видання ми розпочинаємо цикл заходів на відзначення ювілею нашого славетного земляка Василя Стефаника, 150-річчя від дня народження якого будемо відзначати у травні 2021 року, – сказав у вітальному слові заступник голови ОДА Євген Фербей. – Відзначення проходитиме на Всеукраїнському рівні, адже є відповідна постанова Верховної Ради України, розроблено проєкт розпорядження Уряду про план заходів, які відбуватимуться, зокрема, в Русові, на Снятинщині, де жив і творив Стефаник”.

Довідково. До першої книги першого тому увійшли новели, оповідання, поезії, публіцистика В.Стефаника зі збереженням автентичності авторського тексту. У другій книзі першого тому зібрано більше 400 листів В.Стефаника. До другого тому увійшли вибрані переклади творів В.Стефаника слов’янськими, романо-германськими та китайською мовами. Третій том – прижиттєві (репринтні) видання творів з численними ілюстраціями.


Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram — найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Loading…

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий