У ці хвилини! Сталось немислиме – Порошенку вдалось, Зеленського публічно “розмазали”. Скандал – гетьмана викрили

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Видання Bloomberg опублікувало статтю, присвячену невдачам Володимира Зеленського на посаді президента України. Журналісти пишуть, що рівень підтримки глави держави з боку народу падає, а допомога західних донорів скорочується на тлі згортання реформ.

Про це написало видання Bloomberg.

Президента України Володимира Зеленського зламала корупційна політична система, яку він обіцяв зруйнувати, коли йшов на вибори.

Про це написало видання Bloomberg. Після півтора року правління Зеленського почали валитися реформи, які насилу було завойовано після Революції Гідності в 2014 році.

“Окрім викриття його недосвідченості (42-річний чоловік був популярним телевізійним коміком, перед тим як обійняв посаду), рух назад ставить під питання майбутнє нації, яка протягом десятиліть відігравала велику роль у геополітиці, не раз втягуючи Росію та Захід у затяту боротьбу між собою”, – сказано в статті.

Видання вказало на кризу, яка пов’язана з рішенням Конституційного суду через скасування частини антикорупційних реформ. Вона поставила під загрозу можливість залучення багатомільйонних інвестицій і подальше продовження безвізового режиму з ЄС. А нездатність глави держави швидко впоратися з цією проблемою свідчить про ослаблення його авторитету в парламенті.

Крім того, надії на отримання замороженого кредиту Міжнародного валютного фонду в розмірі $5 млрд до кінця року для полегшення наслідків пандемії COVID-19 цього тижня майже розвіялися.

У статті процитували думку політичного аналітика з консалтингової фірми Ducker Frontier Марка Мак-Немі, який заявив, що український президент “грає в дуже небезпечну гру, яка призведе до демонстрації його нездатності керувати політичними подіями”.

“Структурно країна переважно не змінилася – нею керують олігархи, а парламент і судова влада пронизані корупцією й зовнішнім впливом”, – сказав аналітик.

Видання також зазначило, що за правління Зеленського суди не винесли жодного вироку високопоставленим чиновникам через корупцію, хоча він сам дорікав у цьому своєму попереднику.

У статті звернули увагу, що команду реформаторів, які підтримували ідеї ринкової економіки, замінили під час кадрових перестановок.

Усе це відбилося на підтримці Зеленського з боку народу, яка ще кілька місяців тому змагалася з підтримкою президента Росії Путіна. Однак на недавніх місцевих виборах партія президента провалилася.

Також Bloomberg зазначив, що у президента України як у політичного новачка немає знань і досвіду, щоб протистояти старій системі. Але замість того, щоб їх опанувати, він покладається на радників, багато з яких прийшли з ним із шоу-бізнесу і також не мають досвіду державної діяльності.

Респонденти в окремому опитуванні, опублікованому на цьому тижні, оголосили Зеленського “розчаруванням” № 1 серед українських політиків у 2020 році.

Багатьом цей спад нагадує президента Віктора Ющенка – лідера “помаранчевої революції” 2004 року, чия проєвропейська адміністрація прагнула підвищити прозорість (влади – Ред.), Перш ніж піддатися розколу. Віктор Янукович, який схиляється до Росії, в кінцевому підсумку прийшов до влади.

“Зеленський не може перемогти корупцію, оскільки це система добре продуманих схем, заснована на лазівки в законодавстві, – сказав Михайло Косів, 85-річний колишній депутат, який боровся з комуністичним режимом до його краху в 1991 році. – Необхідний великий досвід і знання, яких у Зеленського, як у політичного новачка, немає “.

Частина його власної партії, на загальну думку, перебуває під контролем мільярдера Ігоря Коломойського.

Незважаючи на те, що партія Зеленського контролює більшість місць, парламент в цьому місяці підвів його, відмовившись повністю відновити закон про декларування активів чиновників, якого вимагають західні донори. Йому також була потрібна допомога опозиції, щоб прийняти бюджет, в той час як суди нижчої інстанції зазвичай ігнорують закон, який він просував, щоб захистити поглинання державою ПриватБанку.

Президент міг звернутися до вулиці, щоб вона підняла голову за його спиною, як це було в минулому: вже пройшли демонстрації, що звинувачують суддів Конституційного суду в тому, що вони діють за наказом магнатів. Але цей шлях загрожує небезпеками.

Руслан Рябошапка, колишній співробітник Transparency International і перший генеральний прокурор, призначений Зеленським, вважає, що його колишній бос повинен оновити свою команду, щоб здійснити свої реформи. Він згадує “бажання викорінити корупцію” під час їхніх перших зустрічей.

Однак він попереджає, що Зеленський змінився після початкового шквалу реформ, які порадували виборців та інвесторів, заявивши, що “щось зламалося, і його погляди почали поступово змінюватися”.

44-річний Рябошапка більше не має оптимізму до Зеленського.

“Замість того, щоб боротися з олігархами, він вирішив мирно співіснувати з ними, – сказав він. – 2020 рік став ще одним роком втрачених надій і можливостей”.

У свою чергу в телеграм-каналі “Шептун” звернули увагу на зв’язок журналістів-авторів цієї статті з екс-президентом України Петром Порошенко і його соратницею Валерією Гонтаревою.

Хтось може подумати, що ця стаття є своєрідним меседжем Заходу Зеленському – він перестав бути важливим елементом в політиці, занадто слабкий, потрібна інша людина. Однак це не так. Необхідно розуміти, хто писав цю статтю.

Авторами матеріалу є Дарина Краснолуцька і Володимир Вербяний. Якщо швиденько погуглити, то можна звернути увагу, що ці два журналісти регулярно пишуть статті про Зеленського. Зокрема, про його зв’язки з олігархом Коломойським.

У 2015 році Дарина потрапила в десятку кращих фінансових журналістів за версією групи ICU. Нагадаємо, що у свій час інвестиційну групу ICU очолювала екс-глава Нацбанку і соратниця Порошенко Валерія Гонтарєва, яку зараз підозрюють у махінаціях.

І ось дивно (насправді немає), в 2015 році Вербяний був одним з авторів статті, де йшлося про те, що Петро Порошенко веде відчайдушну боротьбу з олігархами, які загрожують Україні.

Ви вже напевно розумієте, до чого ми ведемо. Є два журналісти, афілійованих з екс-президентом Порошенко, які пишуть в провідному світовому виданні. Журналісти регулярно критично висвітлюють діяльність Зеленського і може виникнути відчуття, що вони передають настрої західних партнерів. Але насправді ми бачимо звичайну джинсу, яку замовляє Петро Порошенко з метою критики свого опонента.

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий