ДБР повідомило про підозру Командувачу Повітряних Сил ЗСУ через падіння літака АН-26Ш

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Вчора, 18 грудня 2020 року, слідчі Державного бюро розслідувань сьогодні повідомили про підозру Командувачу Повітряних Сил Збройних Сил України (ч. 3 ст. 425 КК України), командиру військової частини А4104, де 25.09.2020 відбулась авіакатастрофа літака Ан-26Ш (бортовий номер 76), що призвела до загибелі 26 та травмуванню одного військовослужбовця та руйнації самого літака (ст. 416 КК України), а також керівнику польотів вказаної військової частини (ст. 416, ч. 3 ст. 425 КК України). Про це інформує ДБР.

Дані особи підозрюються в порушенні правил польотів та підготовки до них, а також в порушенні правил експлуатації літальних апаратів, що спричинило катастрофу та інші тяжкі наслідки, а також в недбалому ставленні військових службових осіб до служби, що спричинило тяжкі наслідки, вчиненому в умовах особливого періоду.

Внаслідок допущення посадовими особами військової частини А4104 та Харківського національного університету ім. І. Кожедуба на аеродромі Чугуїв в Харківській області системних порушень правил польотів та підготовки до них, а також невжиття вищим керівництвом Повітряних Сил заходів щодо підтримання належного рівня військової дисципліни, запобігання правопорушенням серед особового складу, збереження життя і здоров’я особового складу та запобігання авіаційним подіям нанесена безповоротна шкода боєздатності та боєготовності ЗСУ та інші тяжкі наслідки в умовах особливого періоду.

Досудове розслідування кримінального провадження за фактом вказаної авіакатастрофи продовжується, слідством перевіряються дії (бездіяльність) інших осіб, причетних до планування, підготовки та безпосереднього керівництва польотами у вказаній військовій частині, що можуть перебувати у причинному зв’язку із наслідками, що настали.

Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий